Velika pobjeda nad Mađarskom u Japanu!

Piše: Ognjen 895 pregleda Dodaj komentar

Crnogorske rukometašice pobijedile su Mađarsku 25:24 u trećem kolu Svjetskog prvenstva u Japanu.

Nade djevojke upisale su treći trijumf nakon što su u prva dva kola slavile protiv Senegala (29:25) i Kazahstana (30:21).

Utakmica sa Mađaricama je prelomljena u posljednjih deset minuta, kada su Jauković i Bulatović postigle dva gola na isteku napada, a odbrana Crne Gore bila briljantna, iako su tri igračice imale po dva isključenja.

Takođe, uprkos brojnim isključenjima u prvom poluvremenu, lavice su uspjele da se održe u igri i čak na veliki odmor odu sa golom prednosti.

Sam finiš bio je za desetku.

Osam golova dala je Jovanka Radičević, jedan manje Milena Raičević a četiri Đurđina Jauković.

Sjutra u 7 sati naše djevojke igraju protiv Rumunije, ponovo vrlo važan meč jer se bodovi prenose.

Plasman u glavnu rundu, nakon pet odigranih kola, izboriće tri najbolje selekcije iz grupe.