Velika pobjeda Crne Gore nad Belgijom u Luvenu!

Piše: Ognjen 574 pregleda Dodaj komentar

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je u Luvenu Belgiju 2:1 u susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Mojaša Radonjića napravili su pravi podvig na terenu jednog od glavnih favorita za odlazak na kontinentalni šampionat. “Sokolići” su do velike pobjede došli zahvaljujući boljoj igri u prvih 45 minuta susreta.

Iznenađenje je najavio Dušan Lagator već u šestom minutu, kada je poentirao na proigravanje strijelca odlučujućeg gola u trijumfu na Malti Nemanje Kartala.

Pred kraj prvog dijela strijelac drugog pogotka za našu selekciju bio je Vukan Savićević, da bi u nadoknadi uoči odlaska na veliki odmor nadu Belgiji vratio Bongonda.

Domaća selekcija dominirala je tokom drugih 45 minuta, a u tom dijelu igre istakao se sa nekoliko odličnih odbrana golman Sutjeske Suad Ličina.

Crna Gora je poslije ove pobjede uspjela da sustigne Belgiju na diobi druge pozicije u grupi sa 12 bodova, s tim da naši momci imaju meč više.

Sljedeći meč u kvalifikacijama “sokolići” će odigrati 1. septembra kod kuće protiv vodeće Češke, koja ima dva poena više od učenika Mojaša Radonjića.

Golove naše reprezentacije pogledajte OVDJE.