Velika pobjeda Budućnosti u Rumuniji!

Piše: Ognjen 695 pregleda Dodaj komentar
Foto - SCM Râmnicu Vâlcea - Handbal feminin

Rukometašice Budućnosti slavile su na jednom od najtežih gostovanja u Evropi – iako oslabljene neigranjem kapitena Milene Raičević i golmanke Marine Rajčić”plave” su odigrale sjajan meč u Rumuniji i savladale Ramniku Vlčeu 21:20 (13:10). Naše šampionke imale su prednost u većem dijelu meča, a gol odluke postigla je Majda Mehmedović na početku 59. minuta. Nakon što su se odbranile u posljednjem napadu rumunskog šampiona, izabranice Dragana Adžića mogle su da proslave treću uzastopnu pobjedu u Ligi šampiona, koja je od izuzetnog značaja i zbog prenosa bodova u glavnu rundu koja je osigurana dva kola prije kraja preliminarne faze. Narednog vikenda, naše djevojke gostuju francuskom Brestu, jedinom timu koji ih je ove sezone savladao u elitnom takmičenju.

Kao i u prvom duelu u Podgorici, Jovanka Radičević je bila najefikasnija u našem timu sa osam golova, dok je Tatjana Brnović upisala četiri. Sjajno izdanje imala je i norveška čuvarka mreže Emili Sando koja je upisala 12 odbrana, uključujući i tri sedmerca.

U rumunskom timu koji nakon četiri kola ima samo pobjedu, najefikasnije su bile Samara Da Silva Irina Glibko sa po šest pogodaka.

U drugom meču četvrtog kola, Brest u subotu dočekuje Bitighajm.

”Plave” su sjajno otvorile duel i u 6. minutu vodile 4:0, nakon što je drugi gol postigla Radičević.

Bio je to signal da trener domaćeg tima Florentin Pera zatraži tajm aut, nakon kojeg je Glibko iz sedmerca postigla prvi gol za svoj tim.

Nakon pogotka iste igračice, a potom i Da SilveRamniku Vlčea prišla je na gol zaostatka (4:3) u 9. minutu.

Nalet domaćina koji je imao sjajnu podršku sa tribina, prekinula je Jaukovć, a Mehmedović se u narednom napadu naših šampionki pobrinula da prednost ponovo bude sigurna (6:3) u 11. minutu.

Kako je vrijeme odmicalo, Ramniku Vlčea je igrala sve bolje, pa je u 24. minutu, došla do preokreta i prvog vođstva na meču – 10:9 nakon što je četvrti put pogodila Da Silva.

Finiš prvog poluvremena je, međutim, pripao našim djevojkama koje su vezale četiri gola i na veliki odmor, kao i prije dvije sedmice u Podgorici, otišle sa tri gola viška – 13:10.

Sa dva vezana gola na startu nastavka, domaćin je uhvatio priključak, a ”plave” održavale vođstvo do 35. minuta, kada je bilo 14:15.

Nakon izjednačenja (15:15) u 38. minutu, rumunski tim u nekoliko navrata imao je minimalnu prednost, nekoliko puta i priliku da ode na dva gola viška, ali je odbrana našeg tima na čelu sa sjajnom golmankom Sando, uvijek bila na visini zadatka.

Radičević je iz sedmerca donijela izjednačenje u 58. minutu, a gol za pobjedu postigla Mehmedović, iz veoma teške pozicije, na početku 59.

Nakon što su zaustavile posljednji napad Ramniku Vlčee”plave” su mogle da počnu slavlje u dvorani ”Trajan” u kojoj su slavile drugu uzastopnu pobjedu, nakon četiri poraza u međusobnim duelima sa rumunskom timom u elitnom takmičenju.

RAMNIKU VLČEA – BUDUĆNOST 20:21 (10:13)

Ramniku Vlčea – Dvorana „Trajan”. Gledalaca: 3.500. Sudije: M. Sa i V. Sa (Portugal). Sedmerci: Ramniku Vlčea 6 (3), Budućnost 4 (3). Isključenja: Ramniku Vlčea 8, Budućnost 6 minuta.

Ramniku Vlčea: Ćuka, DUMANSKA (12 odbrana i sedmerac), Batinović, DA SILVA 6, ELGAUI 3, Adespi-Molnar, LOPES 3, Nergord 1 (1), FLORIKA 1, GLIBKO 6 (2), FERNANDES, Zamfiresku, Liščević, Badea, Savu, Gonsales.

Budućnost: Babović (jedna odbrana), SANDO (10 odbrana i tri sedmerca), RADIČEVIĆ 8 (3), Konatar, JAUKOVIĆ 3, PLETIKOSIĆ 2, Vujović, Džaferović, LAZOVIĆ 3, Godeč, Premović, BRNOVIĆ 3, Bulatović, Ramusović, MEHMEDOVIĆ 2.