Velika i junačka pobjeda crnogorskih lavova!

Piše: Reprezentacija.me 1k pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Crne Gore pobjedili su ekipu Rumunije večeras pod Goricom rezultatom 1:0 u okviru Grupe E kvalifikacija za Mundijal.

VELIKI STEVAN JOVETIĆ I VELIKA CRNA GORA!

Jedan korak bliže! Tako sada svi mi koji volimo fudbalsku reprezentaciju Crne Gore razmišljamo nakon još jedne impresivne predstave naših momaka. Junačka pobjeda, naši momci i dalje sanjaju!! Vrlo teška utakmica, mada znalo se da će biti i prije nego što je Kreg Tompson dao znak za početak meča.

Rumuni nijesu došli sa bijelom zastavom kao što su neki očekivali obzirom na lošu atmosferu koja je vladala u njihovom taboru uoči večerašnjeg meča. Naprotiv, oni su imali svoju računicu pobjeda im je bila imperativ kao i nama, tako da su došli da se nadigravaju i da pokušaju da se vrate u Bukurešt sa čitavim plijenom.

Naši momci su očigledno dorasli zadatku koji se zove Svjetsko Prvenstvo. Pokazuju to iz meča u meč, ne samo zalaganjem, borbom i požrtvovanošću, već igrom – fluidnom, brzom, poletnom a u isto vrijeme i čvrstom, pouzdanom i odgovornom. Sve zahvaljujući prije svega igračima i stručnom štabu na čelu sa fudbalskim bardom – Ljubišom Tumbakovićem.

Tumba je usadio taj pobjednički mentalitet koji naši sada ponosno pokazuju gdje god da pođu, pokazuju da se neke stvari vuku po podu…

REUTERS

Početak utakmice je jasno pokazao kakav ćemo duel gledati večeras. Prvih 15 minuta odlikovala je tvrda igra, borba na sredini terena sa dosta grešaka i jakih startova ali bez žutih kartona kojih su se trebali čuvati svi bitniji šrafovi u našem timu – Jovetić, Savić, Vukčević i Marušić.

Prva šansa se desila u 17. minutu i to u šesnaestercu Rumunije kada je Jovetić sjajno uputio pas ka Bećiraju koji je fintom šuta “legao” Mocija ali je šutirao pored lijeve stative i tako promašio prvi zicer na meču!

Samo 3 minuta kasnije Jovetić je pokušao da ponovi Kazakstan i makazicama ponovo oduševi čitav fudbalski svijet ali je njegov šut izblokiran.

Rumuni su pokušavali da dođu do gola Petkovića, međutim falilo im je kreativnosti u napadu.

29′ minut i poništen gol Crne Gore! Diskutabilno, šut Jovetića nakon prodora Jankovića po desnoj strani je završio u mreži, ali su sudije poništile pogodak zbog navodnog ofsajda u kome se nalazio Vešović.

Na poluvremenu Crna Gora – Rumunija 0:0.

U nastavku meča Crna Gora je dominirala ali je teško dolazila do gola, falio je taj završni pas iako je bilo prostora za dobre akcije.

U 70. minutu Tumba mijenja Ivanića i uvodi Mugošu, tako da smo napali Rumune sa tri napadača.

I onda u 75. minutu kapiten… Marušić centrira sa desne strane a Jovetić glavom postiže gol u stilu svog novog saigrača u Monaku Radamela El Tigrea. Crna Gora dolazi u vođstvo, Crna Gora i dalje sanja!

Jedna zamjerka Fatosu Bećiraju koji je dobio žuti karton zbog prigovora, propustiće ključni meč protiv Danske u oktobru na ovom istom stadionu.

Preživjeli smo i posljednji korner, PALA JE I RUMUNIJA – JOŠ JEDAN KORAK KA RUSIJI !!!