Velika Britanija mnogo bolja – Crna Gora propustila meč loptu za Eurobasket

Piše: Ognjen 495 pregleda Dodaj komentar

Košarkaška reprezentacija Crne Gore izgubila je od Velike Britanije 74:59 i tako propustila meč loptu za plasman na Eurobasket.

“Crveni” su potpuno podbacili u četvrtom kvalifikacionoj utakmici i tako značajno sebi otežali put od završne smotre najboljih kontinentalnih reprezentacija.

Izabranici Boška Radovića pred posljednji prozor imaju polovičan učinak (2-2), baš kao i Britanci, koji sada imaju bolji međusobni skor od našeg nacionalnog tima.

Crna Gora je dobro otvorila meč, povela 12:7, a onda dozvolila Britancima da se razigraju – posebno je prednjačio Gabrijel Olaseni, koji je susret u Pou završio sa čak 28 poena.

“Crveni” su na poluvremeni imali mali zaostatak (37:40), a onda je uslijedio ogroman pad u napadačkoj igri. Skoro šest minuta bez koša dovelo je do toga da se Britanci odlijepe i do kraja kontrolišu rezultat.