Važna pobjeda Budućnosti protiv Cibone

Piše: Vladan 720 pregleda Dodaj komentar

Nakon sigurne pobjede u Zagrebu protiv Cibone Budućnost Voli je ostala legitimivan konkurent za drugo mjesto u ABA lige pred početak plej-ofa.

“Plavi” su deklasirali “cibose” rezultatom 94:87 i sada su treći na tabeli, jer imaju skor 15 pobjeda i šest poraza kao Cedevita, ali i bolji međusobni skor.

Podgoričani imaju i trijumf manje od Partizana na pet kola prije kraja, a i od Beograđana su bolji, jer su ga savladali i u “Morači” i u beogradskoj Hali sportova.

Tim Ilijasa Zurosa je konstantno vodio u dvorani “Dražen Petrović”, a onda je u trećoj četvrtini zadao domaćinu udarac od kojeg se nije oporavio, jer je trojkama Suada Šehovića i Nemanje Gordića stvorio dvocifrenu razliku.

Na kraju treće dionice je bilo i plus 20 (78:58), pa je tada bilo jasno da Cibona nema snage za preokret, iako je prišla i na šest poena dva minuta prije kraja.

Suad Šehović i Bojan Subotić su sa po 17 koševa bili najbolji u Budućnosti, po 14 su postigli Aleksa Ilić i Oven Klasen, a dvocifren učinak je imao i Gordić (10).

Skot Rejnolds je sa 17 pogodaka predvodio domaćina, isti učinak je imao i Luka Žorić…

Ciboni je ovo 10. poraz, a njene ambicije da se domogne doigravanja nestale su onog trenutka kada je klub odlučio da proda jednog od najdominantnijih centara u ABA ligi Anta Žižića Darušafaki.

Cibona – Budućnost Voli 87:94 (25:30, 24:19, 9:29, 29:16)

Cibona: REJNOLDS 17 (2-1), Uljarević, ŠAKIĆ 14 (3-2), Marineli 5, Marić, ŽORIĆ 17 (3-3), Ćorić 6, Bošnjak 11, ROZIĆ 8, Sulejmanović 7 (2-1), Joksimović 2, Gospić.

Budućnost Voli: Rejnolds 8 (7-6), VILIJAMS 4 (2-2), SU. ŠEHOVIĆ 17, SUBOTIĆ 17 (6-5), Se. Šehović, Gordić 10 (3-39, Baćović, Ilić 14 (3-3), KLASEN 14 (2-2), Nikolić 4 (4-4), POPOVIĆ 6 (6-4), Vranješ.