Važan trijumf Crne Gore nad Rusijom na startu Evropa kupa!

Piše: Ognjen 692 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolisti Crne Gore uspješno su otvorili Evropa kup u Palermu – izabranici Vladimira Gojkovića savladali su u prvom meču grupe C selekciju Rusije 9:8.

Rusija je bolje otvorila utakmicu, povela 3:1, ali su izabranici Vladimira Gojkovića do poluvremena preokrenuli na 4:3. Rusi su bili uspješniji u trećoj dionici pa je pred posljednjih osam minuta bilo 6:6. Međutim, naš tim bio je prisebniji u odlučujućem periodu i stigao do važnih bodova.

Aleksandar Ivović dao je tri gola, dok je dva puta pogodio Dragan Drašković. U ruskoj selekciji po dva pogotka Merkulova, Šepeleva i Bikova.

Crna Gora će sjutra od 20 sati igrati protiv Italije. Posljednjeg dana takmičenja naš tim će odmjeriti snage sa Njemačkom u nedjelju od 18 sati.

Crna Gora – Rusija 9:8 (1:3, 3:0, 2:3, 3:2)

Sudije: Periš (Hrvatska), Šejpers (Holandija), Igrač više: Crna Gora 10 (5), Rusija 9 (2)

Crna Gora: Šćepanović, Draško Brguljan 1, Banićević, Petković, Đuro Radović, Aleksandar Radović 1, Drašković 2, Ukropina 1, Ivović 3, Mišić, Vidović, Klikovac 1, Lazović.

Rusija: Fedotov, Kiselev, Odintsov, Dereviankin, Koptsev 1, Kharkov, Merkulov 2, Nagaev 1, Bychkov 2, Kholod, Lisunov, Shepelev 2, Ivanov.