Vaterpolo: Juniori eliminisani od Hrvata

Piše: Ognjen 629 pregleda Dodaj komentar

Juniorska vaterpolo reprezentacija eliminisana je u osmini finala Evropskog prvenstva u Holandiji – tim Miodraga Mirovića je poražen od Hrvatske rezultatom 7:5.

To je treći poraz našeg sastava u Holandiji, nakon što je u grupi izgubio i od Grčke (12:10) i Mađarske (10:7), dok je jedini trijumf upisao protiv autsajdera Malte – rezultat je bio 19:6.

Crna Gora je u prvom poluvremenu gubila i sa 4:1, ali je golovima Vladana Spaića, Nikole Moskova i Bogdana Vujaševića stigla do izjednačenja (4:4).

Hrvati su, ipak, konstantno bili u prednosti, a nakon poravnanja na 5:5 pogotkom Alekse Ukropine, Lazić i Burić su mini-serijom 2:0 krajem treće i sredinom posljednje četvrtine obezbijedili pobjedu i plasman među osam najboljih.

Crnogorski vaterpolisti su u Alfen otišli s ciljem da se plasiraju među osam najboljih, vjerovalo se da je on i realan, ali kada se izgube sva tri meča protiv jačih rivala onda rezultat i nije mogao da bude bolji.

Naš nacionalni tim sada čeka razigravanje za plasman od 9. do 12. mjesta.

Hrvatska će tako u četvrtfinalu igrati protiv Španije.