Vaterpolo – Jadran bolji od Mladosti!

Piše: Ognjen 714 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolisti Jadran Carina iz Herceg Novog savladali su večeras na svom plivalištu u Igalu Mladost iz Zagreba u šestom kolu A1 Regionalne lige rezultatom 11:9.  Jadranaši su tako došli do petog trijumfa od početka takmičenja, a jedini poraz su doživjeli od Primorja. Mladost je pretrpjela i treći poraz uz pobjedu i remi.

Jadran je u večerašnjem meču odlučujuću prednost stekao do poluvremena kada su Gojkovićevi izabranici vodili sa 7:3. Mladost je u nastavku uspijela samo da ublaži poraz.

Najefikasniji kod Novljana bili su Popadić i Ukropina sa po tri gola, dok je kod gostiju Luka Bakić postigao četiri gola. Jadran će narednog vikenda odigrati dvije utakmice u Beogradu protiv Partizana i Crvene Zvezde.

U ostalim današnjim susretima Regionalnog vaterpolo takmičenja postignuti su sledeći rezultati:

POŠK – Vojvodina 13:7; Mornar – Radnički 12:12, i u derbiju Dubrovnik – Primorje 13:7.