Vaterpolisti se mučili protiv Kineza

Piše: Ognjen 806 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolisti Crne Gore pobjedom su završili grupnu fazu finalnog turnira Svjetske lige u Dubaiju – ‘’ajkule’’ su u meču trećeg kola grupe A protiv Kine, slavivši 9:8.

Nakon jučerašnjeg poraza od Srbije, izabranici Ranka Perovića su vodili tokom cijelog meča protiv Kine, a najveću prednost imali su krajem treće četvrtine kada je bilo 8:4. U posljednjih osam minuta, ogroman pad u igri, ali smo ipak stigli do pobjede i drugog mjesta u grupi.

Kod pobjednika istakli su se Pasković i Klikovac sa po 2 gola, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Darko Brguljan, Drašković, Čučković, Mlađan Janović i Sarić. U četvrtfinalu igraćemo sa Australijom u četvrtak od 12 sati i 30 minuta.

Crna Gora – Kina 9:8 (3:2, 1:1, 4:2, 1:3)

Igrač više: Crna Gora 6 (1), Kina 4 (0), Peterci: Crna Gora 2 (2), Kina 1 (1)

Crna Gora: Radić, Šćepanović, Draško Brguljan, Pasković 2, Petrović, Darko Brguljan 1, Drašković 1, M. Janović 1, Čučković 1, Sarić 1, Murišić, Klikovac 2, Jokić.

Kina: Liang, Tan 2, Li Lun 1, Ksie, Guo, Pan, Z. Čen 2, Gu, Dong 1, J. Čen, Žang 2, Liang, Kju.