Vaterpolisti remizirali sa Italijom

Piše: Vladan 568 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora i Italija odigrale su neriješeno 6:6 u derbiju 4. kola A grupe Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Okršaj dva svjetska diva u Budimpešti nije dobio pobjednika, ali nakon 32 minuta velike bitke zadovoljnija je Crna Gora – “ajkule” su remizirale sa Italijom (6:6) i pred posljednje kolo su u boljoj situaciji u borbi za prvo mjesto u grupi.

Situacija je sljedeća: Italija nakon četiri kola ima za četiri bolju gol-razliku, ali je u ponedjeljak čeka okršaj s neugodnom Grčkom, dok Crna Gora igra protiv Gruzije.

Ako trijumf “ajkula” za pet ili više pogodaka razlike bude veći nego onaj koji upišu (ako upišu) Italijani u meču sa Helenima, tim Ranka Perovića će obezbijediti prvo mjesto i direktan plasman u polufinale.

To su kalkulacije, one u ovom trenutku favorizuju Crnu Goru, koja je večeras prošla kroz pakao da zasluži neriješen ishod. A remi je stigao najkasnije moguće – 15 sekundi prije kraja meča, kada je kapiten Nikola Janović reagovao kapitenski i s lijeve strane bukvalno unio u gol Stefana Tempestija…

Crna Gora je ovaj meč napadački odigrala najslabije na šampionatu, ali realno i protiv najjače ekipe s kojom se sastala.

Loše je počelo, a podatak da je prvi gol naš nacionalni tim postigao dvije sekunde prije kraja druge četvrtine (Mlađan Janović smanjio na 2:1), govori o tome koliko su Perovićevi izabranici imali problema da probiju italijansku bravu.

Ali, i pred golom “ajkula” je bila ista situacija – Italija nije iskoristila 11 od ukupno 14 napada s igračem više.

Briljirao je Zdravko Radić na golu, ali i ne samo on – pred sopstvenim golom je timska igra bila perfektna…

Crnogorski vaterpolisti su do prvog vođstva u meču došli u drugom minutu posljednje dionice kada je pogodio Aleksandar Ivović za 5:4, ali je Andrea Fondeli na drugoj strani (ukupno tri pogotka) imao odgovor, pa je u dva vezana napada s igračem više vratio prednost.

U pretposljednjem napadu Crna Gora je dobila igrača više, Perović je pozvao tajm-aut za koji se ispostavio da je bio džek-pot, pa je Janović postigao gol koji vrijedi dvostruko.

Italija – Crna Gora 6:6 (2:0, 0:1, 2:3, 2:2)

Italija: Tempesti (šest odbrana), Di Fulvio 1, Veloto 1, Filjoli, Đorđeti, Fondeli 3, Đakopo, Galo 1, Figari, Luongo, Ajkardi, Baraldi, Del Lungo.

Crna Gora: Radić (10 odbrana), Dr. Brguljan, Pasković, Petrović, Da. Brguljan, Čučković, M. Janović 1, N. Janović 2, Ivović 2, Mišić, Klikovac, Jokić 1, Šćepanović.