Vaterpolisti pobijedili Brazil

Piše: Vladan 868 pregleda Dodaj komentar

Start je odrađen bez problema – Crna Gora je pobjedom nad Brazilom rezultatom 15:5 otvorila finalni turnir Svjetske lige koji se igra u Dubaiju.

Dileme nije bilo, “ajkule” su u prvoj četvrtini povele sa 6:0, Brazilci su prvi gol postigli za 6:1, pa nijednog trenutka nisu izgledali kao tim koji može da bude konkurentan.

Centar Nikola Murišić je sa pet golova bio najefikasniji u ekipi Ranka Perovića, Draško Brguljan, Mlađan Janović, Vjekoslav Pasković i Jovan Sarić su postigli po dva, a po jedan Antonio Petrović i Predrag Jokić.

Najveću prednost crnogorski vaterpolisti su imali sredinom treće četvrtine kada je nakon pogotka Jokića bilo 12:1.

Naredni meč Crna Gora igra sjutra sa Srbijom (15.10 časova) koja je danas savladala Kinu rezultatom 21:9.

Brazil – Crna Gora 5:15 (0:6, 1:3, 2:3, 2:3)

Dubai – Bazen “Hamdan”. Gledalaca: 100. Sudije: Flejhiv (Australija), Aleksandresku (Rumunija). Igrač više: Crna Gora 9 (4), Brazil 8 (4), Peterci: Crna Gora 2 (1).

Brazil: Antoneli, Krivelja 1, G. Gomeš 1, Kutinjo, M. Franko, B. Gomeš, Delgado 1, Silva, Roča 1, R. Franko, Gimaraeš 1, Korea, Bezera.

Crna Gora: Radić, Dr. Brguljan 2, Pasković 2, Petrović 1, Da. Brguljan, Drašković, M. Janović 2, Čučković, Sarić 2, Murišić 5, Klikovac, Jokić 1, Šćepanović.