Vaterpolisti izgubili od Italije

Piše: Vladan 685 pregleda Dodaj komentar

Teškom mukom, ali zasluženo Crna Gora je odbranila plus iz Kotora (11:8) i došla na korak od plasmana na finalni turnir.

U Bariju je bilo 10:9 za “azure”, ali će tim Ranka Perovića  u slučaju pobjede u Njeemačkoj 15. aprila otići u završnicu.

Crna Gora je u prvom poluvremenu i na startu drugog imala i tri gola minusa, ali je na kraju ispunila cilj, a to je da nakon dvije međusobne utakmice bude bolja od Italijana.

Italijani su odigrali furiozno u prvoj četvrtini. Nakon vođstva domaćeg tima, Draško Brguljan je izjednačio sa igračem više, ali nakon toga očajna igra naših. „Azuri“ su pogađali sa svih pozicija i na kraju prve četvrtine došli do željenih plus tri – 4:1.

U trećoj četvrtini velika borba, dobra igra naših u napadu, dok su Italijani imali malu pomoć sudija. Italijani su na startu povisili na 6:3, nakon čega su Radović i Pasković vratili neizvjesnost. Uslijedila su dva peterca za Italijane, ali to nije uzdrmalo naše, koji su održali korak.

Deset sekundi prije kraja treće dionice Petrović je imao zicer za izjednačenje, našao se sam ispred Tempestija i poslao je loptu preko gola.

Ipak, dočekali su naši novu priliku za izjednačenje u četvrtoj četvrtini i iskoristili je, kada je Darko Brguljan sa igračem više poravnao na 8:8. Ipak, Italijani su ponovo poveli golom sa igračem manje, ali je Klikovac poravnao minut prije kraja. Konačnih 10:9 postavio je sjajni Aikardi.

Pošto je Crna Gora u prvom meču slavila sa 11:8, bolja je od Italije u međusobnim duelima, tako da je zadržala prvo mjesto. To znači da Crna Gora mora da savlada Njemačku u gostima 15. aprila u posljednjem meču grupne faze i tako obezbijedi plasman na finalni turnir Svjetske lige, jer se očekuje da Italija rutinski odradi posao protiv Slovačke.

Duel sa Njemačkom se igra u Dizeldorfu 15. aprila.