Vardar razbijen, Jovanka razočarana igrom!

Piše: Ognjen 730 pregleda Dodaj komentar

Ni na trećem Final4 turniru ženske EHF Lige šampiona, skopski Vardar nije uspio da se plasira u finale!  Kao i prošle godine,  tim naših rukometašica Jovanke Radičević, Andree Klikovac i Itane Grbić nije bio ni blizu finalnog meča, a može se reći da je polufinalni duel izgubio u svlačionici prije početka. Na kraju, rumunski CSM Bukurešt održao je pravu lekciju timu, koga posle Indire Kastratović i Jana Pitlika, ni David Dejvis nije uspio da pomjeri sa kote zvane „polufinale“ – 27:21 (14:9).

Od samog starta, vidjelo se da Penezić (1/6) i drugarice nisu na nivou svojih rivalki. Bivši trener Vardara, Kim Rasmusen, očigledno je bio riješen da pokaže da otkaz posle 28 dana rada u Skoplju prošle godine nije mjerilo njegovog kvaliteta, pa su njegove devojke igrale sjajno u odbrani, rastrčano u napadu, uz nevjerovatnu Jelenu Grubišić, koja je izbrojala 20 odbrana, a sredinom drugog poluvremena, dok je meč još bio donekle otvoren, imala 60% uspješnih intervencija!

Posle 13 minuta, bilo je 7:1 za Rumunke, a tek je Andrea Lekić golom u 14. minutu uspela da razbije „maler“ koji je počeo sa dva promašena sedmerca. Anemično, bez ideje u napadu, preslabo u duelima u odbrani, bez snažne klupe koja bi mogla nešto da promjeni, Vardarke su uspjele, kako tako, da se održe do poluvremena u životu – 9:14.

To, međutim, ništa nije promjenilo. Nastavila je Grubišić da čini čuda, Gulden, Rodrigez i drugarice da prave dar-mar odbrani VArdara šupljoj kao sir…

Tačku na pobjedu stavila je iskusna Bradeanu pogotkom na prazan gol Vardara u 44. minutu, kada je na semaforu pisalo 21:11. Rumunke su spustile gas, Vardar je izbjegao katastrofu….

Najefikasnija kod pobjednica bila je Rodrigez sa pet golova, dok je Lekić postigla gol više za Vardar.

Nakon meča Joka je bila i više nego razočarana. “Sram treba da nas bude. To je vrhunska ekipa bez sumnje ali način na koji smo pristupili igri je katastrofalan! Kao da imamo 15 godima” – frustirana je bila Radičević.