Valensija u finalu Euro Kupa!

Piše: Reprezentacija.me 629 pregleda Dodaj komentar

Valensija se pobjedom nad Hapoelom iz Jerusalima 90-75 plasirala u finale Euro Kupa! Španska ekipa je sjajno otvorila meč, povela 11-6, da bi na kraju prve četvrtine rezultat bio 21-17. Valensija je potom samo povećavala svoje vođstvo sjajnom igrom čitavog rostera i na poluvremenu stekla dvocifrenu koš razliku. Do kraja meča samo su kontrolisali rezultat i nijesu dozvoljavali protivniku ni da zaprijeti.

Bojan Dubljević je opet bio maestralan pod košem, ubacio je 14 poena i uhvatio 7 skokova i tako bio jedan od najzaslužnijih za prolazak u finale. San Emeterio je bio najefikasniji sa 15 poena, a po 12 su dodali Romejn Sato i Luk Sikma. U poraženom timu istakli su se Kurtis Džerels sa 19 poena i veliki majstor ove igre Amare Stodemajer sa 17 poena.

Valensija će u velikom finalu snage odmjeriti sa još jednom španskom ekipom, Unikahom.
To će biti drugi duel španskih ekipa u istoriji finala ovog takmičenja(Huventud-Đirona 2008), igraće se na dvije dobijene a prvi meč je zakazan za 28.Mart.

U prilogu možete pogledati hajlajtse trećeg polufinalnog duela.