Valensija na korak od finala!

Piše: Reprezentacija.me 731 pregleda Dodaj komentar

Dubljevića i drugove još samo jedan trijumf dijeli od eliminacije Baskonije i borbe za trofej.

Narandžasti su ponovo poveli u seriji. Nakon 1:0 ostvarenih brejkom, Valensija je večerašnjom pobjedom ponovo u prednosti. “La Fonteta” i dalje ostaje neosvojiva tvrđava za protivnike, Fernando San Emeterio odbija da ostari, Bojan Dubljević se još uvijek pronalazi…

Valensija je snažno otvorila susret, čvrstom odbranom ostvarila prednost i poslije prvih deset minuta, na semaforu je bilo 23:14. Ipak, druga četvrtina, druga priča. Igrači Baskonije su bili ti koji su pogađali dok je pogodak iz igre za igrače Valensije postao misaona imenica. Svega 11 poena domaćina odveli su ih na veliki odmor sa minusom od 3 poena (44:47).

Drugo poluvrijeme je Valensija otvorila bolje, igrači Pedra Martineza furiozno su ušli u treću četvrtinu i sjajno rasporedivši poene, ovaj period igre dobili sa 27:16. Od tog trenutka, do kraja meča, igrači u narandžastim dresovima nisu gubili prednost. Baskoniji je u samo dva navrata dozvoljeno da priđe na jedan posjed lopte zaostatka ali to je sve što su mogli večeras da učine. Ponovo je odbrana bila na visokom nivou, nekoliko sjajnih blokada pri šutevima za 3 poena koji su glavno oružije Baskonije, sasjekli su u korijenu napade gostiju. Antoine Diot bio je čovjek koji je pravio razliku na parketu. Predvodio je sve strijelce sa 16 poena, pogodio za +4 na 7 sekundi do kraja meča a zatim i ukrao loptu na izvođenju Šejnu Larkinu čime je riješio pitanje pobjednika. Na kraju, 75:69 i 2:1 u seriji za Valensiju.

Bojan Dubljević je odigrao solidan meč, ubacio je 12 poena i tome dodao 6 uhvaćenih lopti. Ono što nije toliko dobro je procenat šuta sa kojim Dubljevičius i dalje ima problema (4/12).
Uz Diotovih 16 i Bojanovih 12, Fernando San Emeterio je dodao 15 poena i 5 skokova. Kod gostiju, Shane Larkin 16, dok su Hanga, Ledo i Shengelia ubacili po 11 poena.

Prva meč lopta za Valensiju biće u ponedjeljak od 20:30 kada će u “La Fonteti” pokušati da izbore finale, prvo nakon 2003. godine! U drugom polufinalu Real Madrid vodi protiv Unikahe sa 2:0, kraljevski klub je takođe na korak od borbe za titulu.