Valensija bolja od Unikahe u derbiju Endese!

Piše: Reprezentacija.me 688 pregleda Dodaj komentar
(ACB Photo)

U 24.kolu Lige Endesa košarkaši Valensije su u derbiju pobjedili su ekipu Unikahe rezultatom 81-77.

Derbi je opravdao očekivanja, igralo se koš za koš od samog početka i moglo se pretpostaviti da će meč biti odlučen u posljednjim minutima četvrte četvrtine. Ipak, više koncetracije su imali domaćini koji su bili hladnije glave i koju su zasluženo slavili.

Naš Bojan Dubljević nastavlja da igra u sjajnom ritmu, nakon maestralnog performansa protiv Hapoela briljirao je i noćas  upisao je 20 poena i imao 8 uhvaćenih lopti i tako bio najbolji pojedinac na terenu! Najveća podrška su mu bili San Emeterio sa 12, odnosno Sastre sa 14 poena.

U poraženom sastavu najbolji je bio srpski internacionalac Nemanja Nedović sa 15 poena.

Ovom pobjedom Valensija se izjednačila sa Tenerifima i sada su ove dvije ekipe na diobi prvog mjesta.