Utakmica sezone Mornara, Zvezda pala u grotlu Topolice!

Mirko
Piše: Mirko 191 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Mornara savladali su Crvenu Zvezdu u derbiju 19. kola ABA Lige rezultatom 71:64.

Barani su furiozno započeli utakmicu, gosti nisu imali rješenja za Lukovića koji je postigao 11 poena za prvih 8 minuta igre, takođe gosti su očajno i šutirali, pogodili su samo 3 šuta iz 16 pokušaja. Mornar je i u drugoj četvrtini nastavio da igra sjajno u oba pravca, u 15. minutu bilo je čak i maksimalnih 19 razlike. Uslijedio je kratak pad u igri, srećom Zvezda to nije iskoristila i na poluvremenu se otišlo sa rezultatom 39:23. Bez sumnje, najbolje poluvrijeme Barana u odbrani od početka sezone.

Gosti koji su u ovoj utakmici bili bez usluga Lorenca Brauna, solidno su započeli treću četvrtinu, ali uslijedila je sjajna reakcija Mornara, pet vezanih poena Pulena i koševi Lukovića i novajlije Vajtheda odvojili su Barane. Košem Seada Šehovića za 62:38 za maksimalnih 24 razlike ušlo se u posljednju četvrtinu.

Zvezda je iskoristila pad koncentracije Mornara na početku četvrte četvrtine i napravila seriju 11:0 za prilazak na 62:49, međutim kao i više puta tokom ove utakmice Pulen i Luković svojim poenima opet prave razliku. Nervoza Barana u posljednjih četiri minuta doprinijela je do nove serije Zvezde, međutim bilo je prekasno za bilo kakav preokret i Mornar je upisao ogromnu pobjedu usljed nastavka borbe za plej-of. Treba napomenuti da je i domaćin promašio čak 15 slobodnih bacanja i da se to u narednim utakmicama ne smije dešavati ukoliko žele da se nađu među 4 najbolje ekipe.

Nevjerovatni Luković predvodio je Mornar sa 23 poena i 7 skokova, Pulen je dodao 13 a Vajthed 10.

Panter sa 22 i Beron sa 16 poena su bili jedini raspoloženi kod Zvezde.

Ovom pobjedom Mornar se izjednačio sa timom iz Beograda sa po 12 pobjeda i 7 poraza, a u sljedećem kolu ih očekuje novi derbi i to crnogorski sa ekipom Budućnost Voli u “Morači”.