Uspjeh odbojkaša: Sad više nije slučajno

Piše: Reprezentacija.me 971 pregleda Dodaj komentar

202555_DSC_1130Potvrda je stigla iz srca Katalonije – da dobre igre i rezultati iz mađarskog Kečkemeta nijesu bili slučajnost, pokazao je i drugi turnir Evropske lige u Barseloni. Opet dvije pobjede i poraz, ukupno četiri trijumfa i dva poraza, bilans je kojim su odbojkaši Crne Gore sačuvali drugo mjesto, povećali prednost u odnosu na trećeplasiranu Španiju, ali i uvećali zaostatak u odnosu na vodeću Češku, koja je upisala svih šest pobjeda.

Izabranici Nikole Matijaševića su dobili iste rivale (Španija, Mađarska) i izgubili od istog (Češka), kao na prvom turniru u Mađarskoj. Protiv Španije je pobjeda, istina, mogla biti i ubjedljivija, jer Marković i drugovi nijesu iskoristili dvije meč lopte u četvrtom setu, ali nije bilo svejedno i lako dobiti motivisanog domaćina pred domaćom publikom. Uostalom, Španci su u posljednjem meču turnira prvi otkinuli bod Česima, a bili su i u prilici da ostvare pobjedu pošto su u petom setu vodili 12:10.

Češka je, definitivno, bila crna tačka ovog turnira za „crvene“, ne samo zbog poraza, već i igre nakon dobijenog prvog seta. Osim kvaliteta protivnika i izostanka kapitena Milana Markovića zbog bolesti (mada je Gojko Ćuk bio na visini zadatka), očigledno je bilo da su crnogorski odbojkaši bili umorni protiv Čeha, poslije iscrpljujućeg duela u pet setova sa Španijom. Da kad nijesu umorni prikažu sebe u boljem svijetlu, pokazao je na kraju meč sa Mađarskom, u kojem je Crna Gora „pospremila“ rivala za rekornih 54 minuta…

174856_DSC_1352

“Jako sam zadovoljan igrom protiv Mađarske, poslije blijede igre u posljednja tri seta protiv Češke. Ali, nije ni čudo, definitivno smo bili umorni nakon meča sa Španijom, koja je kasno završena, i niko nije zaspao prije dva-tri sata iza ponoći. Mislim da smo protiv Mađarske prikazali pravo lice i recept za ubuduće. Zadovoljni smo i turnirom u Barseloni, jer imamo dvije nove pobjede na kontu”, rekao je za Milan Marković, kapiten Crne Gore.

Nakon Mađarske i Španije, “karavan” grupe B Evropske lige seli se u Podgoricu, koja će biti domaćin trećeg turnira od 28. do 30. juna. S obzirom na to da već neko vrijeme u Podgorici nije bilo velikih odbojkaških zbivanja, turnir Evropske lige biće prilika da ljubitelji odbojke u glavnom gradu pokažu koliko su se uželjeli ovog sporta…

“U Podgorici ćemo ponovo probati da pružimo maksimum, pa ćemo vidjeti koliko i šta će nam to donijeti na kraju”, dodao je Marković.

Odbojkaši su sinoć doputovali u Podgoricu, a već večeras će trenirati u “Morači”. Ostaje da se vidi kakva je situacija sa povredama Aleksandra Milivojevića i Miloša Ćulafića, odnosno da li će njih dvojica moći da pomognu ekipi u Podgorici.

Matijašević: Jedva čekam da otkrijem crnogorsku publiku

“U Barseloni smo napravili izvanrednu uvertiru za Podgoricu, mislim da je to prava pozivnica za naše navijače. Jedva čekam da otkrijem crnogorsku publiku. Gledao sam je u mnogim drugim sportovima, vidio sam kakav se ambijent napravi u dvorani. Stvarno jedva čekam da dođe petak i prvi meč. Nadam se da će igre koje smo pružili u Barseloni “dati apetita” toj publici. Ovim putem ih pozivam da dođu, neće zažaliti nijednog od ta tri dana”, rekao nam je selektor Nikola Matijašević.

Pajković: Evropska liga je pun pogodak

173424_DSC_2424Crnogorske odbojkaše sa tribina olimpijske dvorane u Barseloni, bodrili su sva tri meča predsjednik Odbojkaškog saveza Cvetko Pajković, te članovi najužeg rukovodstva, Dragan Drobnjak i Nenad Vujanović, “pojačani” sa Vladimirom-Vanjom Popovićem, nekadašnjim fudbalerom Budućnosti, Zemuna, Železnika, Koma, ali i internacionalca u Španiji (Sporting Hihon, Malaga, Hetafe). Njegovo znanje španskog jezika bilo od koristi članovima predsjedništva OSCG.

“Lijepo je što smo pobjedom završili i ovaj vikend, jer je prethodna utakmica sa Češkom bila jako iscrpljujuća, protiv najjače ekipe u grupi, koja je i protiv nas dominirala. Mislim da je bitno što je ekipa uspjela da na psihološkom planu odigra meč sa Mađarima na visokom nivou, utakmicu smo, stvarno, dobili kvalitetnom igrom – kaže predsjednik OSCG Cvetko Pajković.

Sa četiri pobjeda iz šest mečeva, na dva turnira, Pajković kaže da je napravljena dobra uvertiru za Podgoricu.

“Bilo bi jako lijepo da ovim rezultatima “Moraču”napunimo koliko-toliko, jer mislim da smo vratili samopouzdanje crnogorskoj odbojci. Pokazali smo da možemo da igramo sa ekipama poput Španije, Češke i Mađarske. Pokazalo se da, iako u izmijenjenom sastavu, imamo puno mladih igrača koji koji sa kvalitetnim radom mogu da se nose i mjere sa kvalitetnim rivalima i budu budućnost crnogorske odbojke. Mislim da je Evropska liga pun pogodak”, dodao je Pajković.