Univerzijada: Vaterpolisti startovali porazom od Srbije

sport
Piše: sport 818 pregleda Dodaj komentar

water-polo-ballReprezentacija Crne Gore poražena je na startu vaterpolo turnira na Univerzijadi u Kazanju.

Crnogorski vaterpolisti su izgubili u prvom kolu B grupe od Srbije 9:5 (2:1, 3:1, 2:1, 2:2)

Izabranici Draga Pejakovića su poveli na startu 1:0 i kasnije još samo jednom uspjeli da izjednače (2:2).

Srbija je do kraja druge četvrtine stekla prednost od tri gola (5:2), koju je u trećoj uspjela da uveća na četiri (7:3) i riješi pitanje pobjednika.

Razlika je početkom posljednjeg dijela meča iznosila i pet golova (8:3, 9:4).

Najefikasniji u u pobjedničkoj selekciji bio je Srđan Vuksanović sa tri gola, Strahinja Rašović je postigao dva, a po jedan Boris Vapenski, Boris Popović, Miloš Miličić i Ivan Rackov.

U crnogorskoj reprezentaciji dvostruki strijelac je bio Nikola Murišić, dok su po jednom srpskog golmana Stefana Živojinovića savladali Miljan Popović, Nemanja Vico i Nikola Marković.

Crna Gora će u drugom kolu, u nedjelju u 13 sati I 30 minuta, igrati sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.