Unikaha protutnjala Podgoricom

Piše: Vladan 802 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti su doživjeli i drugi poraz u Evrokupu.

Budućnost je u ”Morači” izgubila od španske Unikahe rezultatom 86:62.

Utakmica je počela ujednačeno, a prvu trojku na meču postigao je košarkaš Budućnosti Rejnolds. Ipak, Smit sa osam vezanih poena, od toga dvije trojke, vraća Špance u vođstvo 11:10. Podgorički tim se vraćao, ali je Musli poenima iz kontre vraćao prednost svom timu, Unikahi. Gosti su nastavili šuterski niz i na 1:24 minuta do kraja prve četvtine imali prednost od 11 poena razlike (28:17). Obje ekipe su po još jednom bili precizni, pa na prvi odmor Unikaha zasluženo odlazi sa prednošću 31:19.

Prvi dio druge četvrtine obilježio je gostujući bek Vaščinski, a Musli je nastavio da bude neriješiva enigma za “plave”. Viđena su i dva atraktivna poteza, zakucavanje NDajea i rampu Alekse Ilića. Trojkom Smita Unikaha je otišla na plus 20 tri minuta pred kraj prvog poluvremena. Budućnost u preostalim minutima nije uspjela da spusti prednost pa se na odmor pošlo sa plus 21 za goste iz Malage (34:55).

Trojkom mladog Popovića Budućnost se nakon tri minuta u trećem periodu spustila na minus 16, ali je odmah potom istom mjerom uzvratio Smit. U tim momentima Vranješ uspjeva da zaradi čak dva namjerna faula (nakon toga i napušta teren) što “zeleni” ponovo koriste da se odlijepe na plus 22. Nakon toga, Savović i Nikolić ne koriste zicere, što kažnjava sjajni Smit koji postiže novu trojku za plus 25. Nove probleme odbrani Šćepovih momaka pravio je centar Ndaje koji je par puta atraktivno zakucao i iznudio faul. Prodorima Vilijamsa Budućnost je održavala kakav takav priključak, ali je sastav iz Malage pred posljednji čin otišao sa prednošću od čak 26 poena. “Moraču” je već tada napustilo par desetina navijača.

Nije plave krenuo šut na startu četvrte dionice. Redom su promašivali Popović, Šehović i Savović. Poenima Savovića sa linije bacanje dolazimo do iste prednosti kao sa kraja treće četvrtine. Petar Popović sjajnim prodorom uz faul postiže dva poena u narednom napadu Šćepanovićevih izabranika. Bruks je uzvratio na drugoj strani da bi Popović još jednim izvanrednim prodorom upisao nova dva poena. Fog je potom iskoristio 3 bacanja nakon faula za maksimalnih plus 30 za “zelene” na 4 minuta prije kraja. Do kraja susreta “plavi” su uspjeli da smanje razliku za konačnih 62:86.
Najefikansiji u ekipi Budućnosti bili su Williams sa 13 poena, Savović je postigao 12 i Popović 11.
Kod gostiju, Smit je postigao 19, Musli 16, Diez 12.
Budućnost je u ovom meču bila oslabljena neigranjem Seada Šehovića, Gordića i Džejmsa.