sport
Piše: sport 2.1k pregleda Dodaj komentar

cg fudbalPortal CG FUDBAL vam donosi učinak naših internacionalaca u fudbalskim ligama širom svijeta.

ALBANIJA

Luka Tiodorović (Luftetari) – Zamijenjen 15 minuta prije kraja utakmice protiv Tomorija (2:2). Luftetari još uvijek ima teoretske šanse da u posljednja dva kola izbori opstanak.

Blažo Rajović (Fljamurtari) – Očajna partija Fljamurtarija na gostovanju Kukešiju koji je slavio sa čak 6:1. Rajović igrao cio meč.

Petar Vukčević (Fljamurtari) – Ušao u igru u 55.minutu meča.

AUSTRIJA

Nikola Vujadinović (Šturm) – Ekipa iz Graca već pet mečeva ne zna za pobjedu. Ovoga puta Šturm je poražen na gostovanju Volfsbergeru sa 3-0. Vujadinović igrao cio meč.

BELGIJA

Predrag Filipović (Alst) – Još jedna dobra partija za iskusnog Filipovića u dresu Endraht Alsta koji je slavio na gostovanju Eupenu 1-0.

Uroš Delić (Alst) – U igru protiv Eupena ušao u 36.minutu, a golom u 77. Odlučio pobjednika.

HRVATSKA

Ivan Vuković (Hajduk) – Odigrao cio meč protiv Rijeke koja je slavila u Splitu sa 2-1.

Fatos Bećiraj (Dinamo Z.) – Dinamo pobjedom protiv Slavena osigurao novu titlulu. Bećiraj odigrao još jedan meč za zaborav, zamijenio ga je Krstanović u 78.minutu.

KIPAR

Srđan Blažić (Nea Salamis) – Jednom savladan na gostovanju Alkiju u utakmici koju je Nea Salamis dobila sa 2-1.

FRANCUSKA

Marko Baša (Lil) – Ponovo se upisoa u listu strijelaca u ludom meču protiv Sošoa. Naš reprezentativac je pogodio u 48.minutu za 3-0, a Sošo je do kraja meča uspio da poravna i osvoji bod. Meč na stadionu u Lilu je okončan 3-3.

NJEMAČKA

Miloš Mandić (Obernojland) – Primio jedan gol u remiju protiv Goslarera 1-1.

Danko Bošković (Volfsburg II) – Igrao svih 90 minuta za rezervni tim Volfsburga protiv rezerva Hamburga koje su slavila 1-0.

MAĐARSKA

Marko Vukasović (Kečkemet) – Ponovo pružio solidnu partiju za Kečkemet koji je savladao na svom terenu ekipu Egera 3-1.

Vladan Savić (Kečkemet) – Igru napustio 15 minuta prije kraja.

Mladen Božović (Videoton) – Odlično obavio posao na golu Videotona koji je slavio na gostovanju Ferencvarošu 1-0.

Darko Pavićević (ZTE) – Strijelac jeding gola za ZTE protiv Puškaša 1-1.

Nemanja Šćekić (Bekeščaba) – Nesavladan u trijumfu nad Segedom 1-0.

IZRAEL

Vladimir Gluščević (Hapoel Haifa) – Zbog povrede protiv Ber Ševe već u 16.minutu napustio igru. Haifa poražena 2-0.

Stefan Denković (Hapoel Haifa) – Odigrao posljednjih pola sata na gostovanju Ber Ševi.

ITALIJA

Mirko Vučinić (Juventus) – Zamijenjen 15 minuta prije kraja gradskog derbija protiv Torina u kojem je Juventus slavio sa 2-0.

Stevan Jovetić (Fiorentina) – Nakon kraće pause ponovo odigrao svih 90 minuta za Fiorentinu koja je sa 3-0 savladala Sampdoriju na gostovanju.

Stefan Savić (Fiorentina) – Odigrao cio meč protiv Sampdorije. Dobio žuti karton u 87.minutu i zbog tog kartona neće imati pravo nastupa u sljedećem kolu protiv Rome.

Ivan Fatić (Leće) – Igrao svih 90 minuta na gostovanju Sudtirolu na kojem je Leće slavio sa 2-1.

JUŽNA KOREJA

Dejan Damjanović (Seul) – Strijelac pobjedničkog gola protiv Gangvona 3-2. Već stigao do brojke od šest golova u samo osam kola.

KAZAHSTAN

Damir Kojašević (Astana) – Postigao drugi gol za svoju ekipu koja je na domaćem terenu sa 4-1 savladala ekipu Žetisua. Zamijenjen u 71.minutu.

MOLDAVIJA

Miloš Krkotić (Dačija) – Igrao cio meč u trijumfu nad Rapidom 1-0.

Janko Tumbasević (Dačija) – Kao i Krkotić cio meč proveo na terenu.

POLJSKA

Marko Ćetković (Podbeskidze) –U igru ušao u 72.minutu. Podbeskidze na gostovanju bolje od Lehije 2-1.

Vladimir Boljević (Krakovija) – Sjajna partija i dva gola za trijumf nad Lečnom 2-0.

Veljko Batrović (Viđev Lođ) – Odigrao posljednjih 25 minuta na gostovanju Visli. Lođ nije uspio da iznenadi, Visla slavila 1-0.

RUSIJA

Vladimir Božović (Morodovija) – Božović sa Morodovijom blizu Druge lige. Poraz na gostovanju Dinamu 3-1 ih je prikovao za pretposljednju poziciju.

SRBIJA

Nebojša Kosović (Vojvodina) – Odlična partija našeg mladog internacionalca. Odigrao cio meč na gostovanju Javoru u kojem je Vojvodina slavila sa 4-0.

Đorđe Šušnjar (Vojvodina) –  Odigrao posljednjih par minuta utakmice u Ivanjici.

Vladimir Volkov (Partizan) – Još jednom igrao svih 90 minuta za ekipu Vladimira Vermezovića.

Milko Novaković (BSK Borča) – Proveo svih 90 minuta na terenu u meču protiv Smedereva. BSK poražen na gostovanju 2-0.

Dejan Boljević (Novi Pazar) – Odlična partija Boljevića u dresu Novog Pazara koji je remizirao protiv Partizana 0-0.

Vladan Adžić (OFK Beograd) – Još jedna dobra partija Adžića u dresu “romantičara” koji su na Čairu savladali Radnički 2-1.

Nemanja Nikolić (OFK Beograd) – Golom iz jedanaesterca u 84.minutu donio svom timu tri boda na gostovanju u Nišu.

Petar Grbić (OFK Beograd) – Odigrao cio meč u Nišu.

Igor Ivanović (OFK Beograd) – Učestvovao u trijumfu nad Radničkim u Nišu.

Boban Bajković (C.Zvezda) – Igrač utakmice protiv Donjeg Srema. Sa nekoliko dobrih odbrana omogućio timu da dođe do tri boda. Zvezda je slavila 1-0.

Marko Vešović (C.Zvezda) – Igrao svih 90 minuta protiv Donjeg Srema.

Filip Kasalica (C.Zvezda) – Zamijenjen šest minuta prije kraja meča.

Stefan Cicmil (Radnički Niš) – Protiv OFK Beograda odigrao cio meč. Nišlije poražene na svom terenu 1-2.

Šaleta Kordić (Novi Sad) – Neazapažen u porazu od Radničkog 0-3.

Darko Božović (Bežanija) – Nije uspio da sačuva gol svog tima koji je na gostovanju Proleteru poražen 1-0.

Mirko Mustur (Bežanija) – Odigrao svih 90 minuta na gostovanju Proleteru.

Radisav Sekulić (Bežanija) – Jedan od boljih u timu Bežanije protiv Proletera.

Baćo Nikolić (Borac) – Odigrao cio meč protiv Inđije. Čačani pobijedili sa 1-0.

Marko Janković (Teleoptik) – U igru protiv Voždovca ušao u 53.minutu. Teleoptik remizirao 1-1.

SLOVENIJA

Nikola Nikezić (Olimpija) – Treći meč uzastopno Nikezić postiže makar jedan gol. Na gostovanju Gorici pogotkom u 85.minutu donio bod Olimpiji 1-1.

ŠPANIJA

Andrija Delibašić (Rajo Valjekano) – Postigao vodeći gol protiv Osasune. Rajo remizirao na stadionu “Tereza Rivero” 2-2 protiv Osasune.

ŠVAJCARSKA

Elsad Zverotić (Jang bojs) – Postigao sjajan gol u 68.minutu meča protiv Lucerna. Jang bojs konačno trijumfovao sa 3-1.

TURSKA

Ivan Kecojević (Gaziantep) – Ekipa sa Kamil Očak stadiona nije uspjela da iznenadi Galatasaraj koji je slavio sa 1-0. Kecojević igrao cio meč.