Učinak naših fudbalera u inostranstvu

Piše: Ognjen 598 pregleda Dodaj komentar

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (MTK, Mađarska) Držao sigurnost među stativama. Nesavladan u gostima protiv Debrecina (0:0).

Andrija DRAGOJEVIĆ (Karmiotisa, Kipar) Odbranio nekoliko dobrih šansi protivnika, ali je primio tri gola u porazu od Arisa 3:2.

ODBRANA

Stefan SAVIĆ (Atletiko, Španija) Ušao u 67. minutu. ,,Kolćonerosi“ sigurni protiv Osasune (3:0).

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) Dobra partija u pobjedi protiv posljednjeplasiranog Vaduza (1:0). Igrao čitav meč.

Ivan KECOJEVIĆ (Cirih, Švajcarska) Odigrao svih 90 minuta u trijumfu nad Araua (3:2).

Boris KOPITOVIĆ (Čukarički, Srbija) Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad Voždovcem (3:1).

Mijuško BOJOVIĆ (Đirmot, Mađarska) Postigao novi gol, treći u sezoni. Naš defanzivac zatresao je mrežu Ujpešta (2:2).

Vladan ADŽIĆ (Suvon siti, Južna Koreja) Standardan u zadnjoj liniji. Igrao svih 90 minuta u remiju protiv Busana (2:2).

Momčilo RAŠO (Rabotnički, Makedonija) Radovao se pobjedi protiv Bregalnice (3:1). Proveo na terenu svih 90 minuta.

Stevan Vico (Rad, Srbija) Odigrao svih 90 minuta u trijumfu protiv Metalca (2:1).

Nemanja MIJUŠKOVIĆ (Taraz, Kazahstan) Neprelazan u odbrani. Njegova ekipa sačuvala mrežu, s tim što nije dala gol Akžijaku (0:0).

Adnan ORAHOVAC (Pahtakor, Uzbekistan) Igrao svih 90 minuta u porazu od Šortana (3:0).

VEZNI RED

Nikola VUKČEVIĆ (Braga, Portugal) Pružio zapaženu partiju u derbiju protiv Porta (1:1). Zamijenjen u 84. minutu uz aplauze sa tribina.

Marko BAKIĆ (Alkorkon, Španija) Odigrao svih 90 minuta protiv Valjadolida koji je do ubjedljive pobjede (3:0) stigao nakon dva autogola domaćeg tima.

Mladen KAŠĆELAN (Tosno, Rusija) Sa kapitenskom trakom predvodi tim do elite. Starter protiv Spartak Naljćika (0:0).

Marko VEŠOVIĆ (Rijeka, Hrvatska) Odličnu formu krunisao golom u pobjedi nad Splitom (2:0). Rijeka napravila veliki korak ka prvoj tituli.

Foto – NK Rijeka

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka, Kipar) Odigrao cijelu utakmicu u pobjedi nad Anartozisom (1:0).

Mirko IVANIĆ (BATE, Bjelorusija) Zauzeo mjesto u prvoj postavi. Njegov tim nije opravdao ulogu favorita protiv Dinamo Bresta (1:1). Igrao čitav meč.

Adam MARUŠIĆ (Ostende, Belgija) Odigrao svih 90 minuta u porazu od Anderlehta (1:0).

Nemanja NIKOLIĆ (Voždovac, Srbija) Izašao u 81 minutu. ,,Zmajevi“ izgubili od Čukaričkog (3:1).

Asmir KAJEVIĆ (Čukarički, Srbija) Pružio dobru partiju i postigao gol u pobjedi nad Voždovcem (3:1). Zamijenjen taktički u 79. minutu.

Dušan LAGATOR (Čukarički, Srbija) Ušao sa klupe u 79. minutu. ,,Brđani“ slavili protiv Voždovca (3:1).

Darko ZORIĆ (Čukarički, Srbija) Odigrao svih 90 minuta u pobjedi protiv Voždovca (3:1).

Foto – Darko Zorić / FB page

Nebojša KOSOVIĆ (Partizan, Srbija) Odigrao posljednjih desetak minuta u pobjedi na gostovanju u Novom Pazaru (3:1).

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) Zapažen u pobjedi protiv Novog Pazara učestvovao kod drugog gola ,,crno-bijelih“ koji su preokretom slavili sa 3:1.

Nedjeljko VLAHOVIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) Kao starter igrao do 71. minuta. Njegov tim remizirao sa Vojvodinom pred svojim navijačima (0:0).

Jovan NIKOLIĆ (Akžijak, Kazahstan) Proveo na terenu svih 90 minuta na gostovanju Tarazu (0:0).

Darko MARKOVIĆ (Željezničar, BiH) Odigrao posljednjih dvadesetak minuta najvećeg derbija u BiH protiv Sarajeva. Meč na Grbavici završen je bez golova.

Vladimir JOVOVIĆ (Spartak Subotica, Srbija) Ušao sa klupe u 57. minutu. Njegova ekipa izgubila u Lučanima (4:1).

Miloš KRKOTIĆ (Metalac GM, (Srbija) Nakon njegovog izlaska u 61. minutu, Metalac je dozvolio Radu da napravi preokret (2:1).

Marko ĆETKOVIĆ (Partizani, Albanija) Igrao do samog finiša protiv Vlaznije u Skadru (1:1).

Sava GAZIVODA (Radnik Surdulica, Srbija) Dobio šansu u finišu protiv Vojvodine (0:0).

Janko TUMBASEVIĆ (Mladost Lučani, Srbija) Zaigrao od 67 minuta. Do tada su njegovi saigrači osigurali trijumf protiv Spartaka (4:1).

NAPAD

Stevan JOVETIĆ (Sevilja, Španija) Ušao sa klupe u 15. minutu nakon povrede Vitola, a već u 17. imao veliku šansu. Meč protiv Valensije na Mestaji završen je bez golova (0:0).

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul, Južna Koreja) Potvrdio sjajnu formu. Nakon dva gola u Azijskoj ligi šampiona, postigao vodeći pogodak u remiju protiv Ulsana na strani (1:1).

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) Upisao se u strijelce u 67. minutu, za vodstvo svog tima koji je na kraju slavio protiv Sibira 3:1. Moskovski Dinamo grabi ka eliti.

Vladimir RODIĆ (Rad, Srbija) Odigrao čitav meč protiv Metalca „građevinari” preokretom došli do trijumfa (2:1).

Stefan MUGOŠA (Karlsrue, Njemačka) Dobio šansu na poluvremenu. Nakon novog poraza, ovoga puta od Hajdenhejma (1:0), njegov tim ima sve manje šansi da ostane u Cvajti.

Oliver ŠARKIĆ (Fafe, Portugal) Dobio priliku od 76. minuta. Njegova ekipa poražena na gostovanju Kovi Piedad (3:1).

Damir KOJAŠEVIĆ (Vardar, Makedonija) Zamijenjen do 61. minuta. Vardar slavio u gostima protiv Sileksa (1:0).

Aleksandar BOLJEVIĆ (Vasland Beveren, Belgija) Ušao na poluvremenu, njegov tim poražen pred svojim navijačima od Mehelena (2:1).

Luka ĐORĐEVIĆ (Zenit, Rusija) Dobio šansu od 89. minuta, ali je bilo kasno da se na terenu bilo šta promijeni. Spartak je u velikom derbio odnio pobjedu (2:1).

Filip KASALICA (Napredak, Srbija) Ušao sa klupe u 82. minutu tim iz Kruševca slavio protiv Bačke Palanke (2:0).

Ivan VUKOVIĆ (Rabotnički, Makedonija) Odigrao svih 90 minuta u trijumfu nad Bregalnicom (3:1).

Milan PUROVIĆ (Spartak Subotica, Srbija) Dobio šansu od 67. minuta. Subotički ,,golubovi“ poraženi u Lučanima (4:1).

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) Postigao vodeći gol u pobjedi protiv Sent Andrjusa (2:1). Naš napadač stigao je do 22 pogotka u šampionatu i ubjedljivo je najbolji strijelac na Malti.

Ilija SPASOJEVIĆ (Malaka, Malezija) Odigrao cijelu utakmicu. U drugom minutu sudijske nadoknade njegov tim ostao bez pobjede protiv Felde junajted (1:1).

Bogdan MILIĆ (Saipa, Iran) Odigrao svih 90 minuta u remiju sa Esteglalom (0:0). Dobio žuti karton u 54. minutu.

Stefan NIKOLIĆ (Kaisar, Kazahstan) Zamijenjen u 63. minutu utakmice sa Irtišom (0:0).

Stefan ĐORĐEVIĆ (Vojvodina, Srbija) Odigrao nekoliko završnih minuta protiv Radnika u Surdulici (0:0).