Učinak fudbalera u inostranstvu

Piše: Vladan 786 pregleda Dodaj komentar

reprezentacija-fudbal-cgUčinak naših internacionalaca u fudbalskim ligama širom svijeta proteklog vikenda.

ALBANIJA

Miroslav Vujadinović (Vlaznija) – Bez greške obavio posao na golu ekipe iz Skadra koja je sa 1-0 slavila u gostima protiv Partizanija.

Simo Goranović (Besa) – Igrao protiv Tirane, Besa osvojila tri boda pobjedom od 1-0.

AUSTRIJA

Branko Bošković (Rapid) – Zamijenjen u posljednim trenucima meča protiv gradskog rivala Austrije. Rapid je ostvario minimalnu pobjedu od 1-0 na Generali Areni.

BJELORUSIJA

Nemanja Nikolić (Dinamo Minsk) – Igrao svih 90 minuta na gostovanju Gomelu. Dinamo ubjedljiv – 4-1.

BELGIJA

Mijuško Bojović (Beveren) – Odigrao cio meč u novom porazu Beverena, 0-2 protiv Lokerena.

Žarko Tomašević (Kortrijk) – Naš internacionalac sa svojim Kortrijkom grabi ka vrhu Pro Lige. Kortrijk je ovoga puta osvojio tri boda u gostima protiv Monsa (0-1).

Predrag Filipović (Alst) – Igrao svih 90 minuta u izenađujućoj pobjedi nad Vesterlom na svom terenu 1-0.

Predrag Bojović (Roselar) – Dobio žuti karton na gostovanju Deselu. Roselar je pobijedio sa 2-1.

HRVATSKA

Fatos Bećiraj (Dinamo Zagreb) – Zamijenjen u 63.minutu utakmice protiv Hrvatskog Dragovoljca. Dinamo je pobijedio sa 4-1, a Čop koji je ušao umjesto Bećiraja je postigao gol za konačan rezultat.

NJEMAČKA

Miloš Mandić (Švarc Vajs)–  Nastavjaju se odlično igre crno-bijelih. Ovoga puta su savladali Eihede sa 1-0. Mandić ponovo bez greške na golu.

Mitar Peković (Hanza) – Postigao gol u 15. I zaradio crveni karton u 53.minutu. Hanza je konačno slavila u 3.ligi Njemačke, pobijeđen je Halešer sa 2-1.

MAĐARSKA

Vladan Savić (Kečkemet) – Igrao 60 minutu u trijumfu nad Pakšijem 3-1.

Marko Vukasović (Kečkemet) –  Pogotkom u 59.minutu osigurao pobjedu svog tima nad Pakšijem.

Bojan Sanković (Ujpešt) –  U gru na gostovanju ekipi MTK ušao u 74.minutu. ujpešt je pobjedom 0-1 osvojio tri važna boda.

Darko Pavićević (ZTE) – Sa dva gola donio tri boda svojoj ekipi koja je pobijedila tim Dirmota 3-1.

IRAN

Milan Mijatović (Zob Ahan) – Primio čak pet golova u porazu od Damaša 5-1.

IZRAEL

Žarko Korać (Hapoel Haifa) – Postigao pobjednički gol u velikom gradskom derbiju protiv Makabija. Ekipa Hapoela iz Haife je došla do treće pozicije na tabeli.

ITALIJA

Stefan Savić (Fiorentina) –  Odlično obavio posao u odbrani na gostovanju Kijevu. Golovima sjajnog Guardada Fiorentina je pobijedila 1-2.

JAPAN

Dženan Radončić (Šimicu) – Iako nije bio strijelac na utakmici protiv Džubilo Ivate bio je jedan od najboljih u svom timu. Šimicu je slavio na gostovanju 0-1.

KAZAHSTAN

Damir Kojašević (Astana) – Pobjedom nad direktnim rivalom za titulu Aktobeom (1-0) Astana održala kakve takve nade da može do titule. Kojašević odigrao posljednjih 30 minuta.

Miodrag Radulović (trener, Atirau) –  Atirau našeg trenera Radulovića je trijumfom nad Tarazom (1-0) osigurao opstanak.

MAKEDONIJA

Stevan Reljić (Vardar) – Igrao svih 90 minuta protiv Makedonije u gostima. Vardar je bio bolji I pobijedio je 1-3.

MALTA

Pavle Velimirović (Rabat) – Primio četiri gola u porazu od Valete 1-4.

Ivan Čarapić (Rabat) – Odigrao cio meč protiv Valete.

MOLDAVIJA

Miloš Krkotić (Dačija) – Igrao cio meč protiv Zimbrua (1-1).

Milko Novaković (Dačija) – Zamijenjen na poluvremenu protiv Zimbrua.

HOLANDIJA

Luka Đorđević (Tvente) – U igru protiv Den Haga ušao u 63.minutu. Nije uspio da pomogne svom timu koji je poražen 3-2.

POLJSKA

Vladimir Boljević (Krakovija) –  Još jedan odlična partija “bombera” iz Zete. Njegova Krakovija je osvojila tri boda u gostima protiv Viđeva 1-3.

Veljko Batrović (Viđev Lođ) – Zamijenjen u 37.minutu utakmice protiv Krakovije.

RUSIJA

Vladimir Božović (Morodovija) – Iz igre izašao tri minuta prije kraja. Morodovija je sa 2-o pobijedila Sibir.

Mladen Kašćelan (Arsenal) – Irao svih 90 minuta u porazu Arsenala od Jeniseja 1-2.

Nemanja Nikolić (Rostov) –  Igrao posljednjih osam minuta u Moskvi protiv Spartaka. Ekipa Rostova je izgubila sa 2-0 što je njen deveti meč bez trijumfa u šampionatu.

Miodrag Božović (trener, Rostov) – Devet kola je bez trijumfa naš stručnjak sa svojim Rostovom.

SRBIJA

Boban Bajković (C.Zvezda) – Jednom savladan na gostovanju Radničkom u Nišu. Zvezdi samo bod 1-1.

Marko Vešović (C.Zvezda) –  Odigrao svih 90 minuta.

Filip Kasalica (C.Zvezda) – Zamijenio Pečnika u 63.minutu, bez učinka.

Vladimir Volkov (Partizan) – Igrao cio meč protiv Napretka koji je osvojio bod u Beogradu, bilo je 1-1.

Petar Grbić (Partizan)- Odigrao posljednjih 15 minuta protiv Napretka.

Nemanja Gojačanin (Javor) – Dbra partija našeg fudbalera u trijumfu Ivanjčana protiv Slobode u Užicu 0-1.

Igor Ivanović (OFK Beograd) – Igrao u drugom poluvremenu prtiv Vojvodine.

Vladan Giljen (OFK Beograd) – Dva puta vadio loptu iz mreže u porazu na Karaburmi od Vojvodine 0-2.

Dejan Boljević (Čuakrički) – Zamijenjen u 76.minutu u porazu od Voždovca 2-3.

Radisav Sekulić (Čukarički) –  Igrao cio meč.

Janko Tumbasević (Vojvodina) – Dobra partija nekadašnjeg igrača Zete. Vojvodina pobijedila OFK Beograd 0-2.

Nebojša Kosović (Vojvodina) – Iz meča u meč pokazuje da se radi o jako dobrom igraču. Igrao svih 90 minuta protiv OFK Beograda.

Simon Vukčević (Vojvodina) – Na terenu proveo posljednjih par minuta.

Ilija Radović (Spartak) – Standardno dobar u remiju na gostovanju Radničkom u Kragujevcu 0-0.

Stefan Cicmil (Spartak) – Igrao svih 90 minuta protiv Radničkog.

Jovan Vučinić (Jagodina) – U igru protiv Rada ušao pet minuta prije kraja. Jagodina je slavila na Banjici sa 0-2.

Igor Zonjić (Sinđelić) – Igrao cio meč protiv Inđije 0-0.

Bojan Božović (Bežanija) – Postigao het trik protiv BSK-a, Bežanija je slavila sa 4-0.

Bojan Zogović (Timok) – Dobar na golu ekipe Timoka koja je na svom terenu sa 1-0 savladala Metalac.

Milan Krivokapić (Jedinstvo P.) – Igrao cio meč protiv Surdulice koja je slavila sa 3-0.

Ramazan Bišević (Jedinstvo P.) – Na terenu protiv Surdulice proveo posljednjih pola sata.

Dejan Vukićević (trener, Borac) –  Novi kiks ekipe Borca koja je ovog puta poražena od Mladosti iz Lučana 2-0.

SLOVENIJA

Marko Vukčević (Olimpija) – Igrao svih 90 minuta u porazu na gostovanju Triglavu 1-0.

Nikola Nikezić (Olimpija) – Odigrao cio meč protiv Triglava.

TURSKA

Ivan Kecojević (Gaziantep) – Nije mogao mnogo protiv raspoloženih Emenikea, Kajta i ostalih. Fenerbahče je sa 3-1 savladao ekipu našeg defanzivca.

UKRAJINA

Saša Balić (Meatlurg Z.) – Odlična partija našeg fudbalera. Ekipa iz Zaporožja je na svom terenu uspjela da iznenadi imenjaka iz Donjecka I odigra 0-0.