Učinak crnogorskih reprezentativaca u klubovima

Piše: Vladan 838 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora 5. oktobra protiv Danske pod Goricom igra odlučujuću utakmicu za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Nakon svakog od tri predstojeća vikenda, provjerićemo u kakvoj su formi naši, ali i protivnički reprezentativci u svojim klubovima.

GOLMANI

Danijel Petković (Lorijen): Primio najviše golova na jednom meču od početka sezone – dva, ali je njegov Lorijen pobjedom u gostima nad Lansom (3:2), četvrtom uzastopnom, zadržao čelnu poziju na tabeli druge francuske lige. Prvi golman crnogorske reprezentacije na putu je da naredne sezone čuva mrežu od Jovetića, Nejmara, Mbapea…

Milan Mijatović (Budućnost): Nesavladan na golu Budućnosti u remiju sa Dečićem u Tuzima (0:0).

Mladen Božović (Larisa): Larisa – Asteras 1:1 u 3. kolu grčke Superlige. Branio 90 minuta, kapitulirao iz penala.

ODBRANA

Adam Marušić (Lacio): Sa klupe odgledao veliku pobjedu Lacijala nad Milanom na „Olimpiku“ (4:1)

Stefan Savić (Atletiko): „Stvarao osjećaj sigurnosti za ekipu, siguran i u izlascima sa loptom i u vazdušnim duelima“. Tako je madridski „As“ opisao Savićevih 90 minuta u remiju sa Valensijom na „Mestalji“ (0:0).

Žarko Tomašević (Ostende): Igrao na poziciji štopera cijeli meč protiv Anderlehta u Briselu. Dobio žuti karton. Anderleht je slavio 1:0, Ostende je u seriji od četiri poraza.

Marko Simić (Pahtakor): Igrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi od 3:1 protiv Metalurga.

Filip Stojković (Crvena zvezda): Protiv Rumunije je igrao lijevog, u Zvezdi pouzdan kao desni bek. Puna minutaža u laganoj pobjedi nad Javorom u Ivanjici (2:0).

Nemanja Mijušković (Taraz): Sjedio na klupi kazahstanskog tima u gostujućem porazu od Ordabašija, 1:0.

Emrah Klimenta (Sakramento): Odigrao cijeli meč u pobjedi nad Rio Grandeom u gostima (2:1). Sakramento je 6. na tabeli zapadne konferencije lige USL, druge američke divizije.

Nikola Vukčević (Braga): Igrao posljednjih pola sata u porazu Brage u Setubalu (2:0).

Nebojša Kosović (Partizan): Van stroja zbog povrede koljena, još čeka pravu dijagnozu. Teško da će se oporaviti do oktobra

Mirko Ivanić (BATE Borisov): Igrao do 85. minuta u pobjedi BATE-a nad Slavijom (2:0). Spreman za sjutrašnje gostovanje Zvezdi u 1. kolu Lige Evrope.

Marko Janković (Partizan): Odmarao protiv Mladosti iz Lučana – prvi put od početka juna preskočio jedan meč, kako u klubu tako i u reprezentaciji.

Marko Vešović (Rijeka): Odmarao nakon reprezentativnih obaveza, biće spreman za sjutrašnji duel sa AEK-om u Ligi Evrope. Rijeka bez njega deklasirala Cibaliju sa 7:0.

Vladimir Jovović (Jablonec): Nije bio u timu na meču sa Banjikom u Ostravi (2:2).

Damir Kojašević (Vojvodina): Još čeka na debi u novom klubu.

Vukan Savićević (Slovan): Igrao posljednjih pola sata za tim iz Bratislave, u remiju sa Trenčinom (2:2).

Aleksandar Šćekić (Genčlerbirigli): Zbog povrede prsta na nozi, ove sezone još nije igrao u klubu.

Sead Hakšabanović (Vest Hem): Debitovao za tim Vest Hema do 23 godine. Mladi „čekićari“ poraženi su sa 3:1 u Lesteru.

Stevan Jovetić (Nica): Debitovao za Monako, ušao sa klupe u 71. minutu protiv Nice. „Kneževi“ su potopljeni u derbiju Azurne obale (4:0).

Fatos Bećiraj (Dinamo M): Starter u domaćem remiju bez golova sa Zenitom. Zamijenjen u 90. minutu.

Luka Đorđević (Arsenal Tula): Dva gola protiv Rostova na Donu (2:2). U izboru ruskog lista „Čempionat“ podijelio titulu MVP-ja cijelog kola ruske lige, sa Promesom iz Spartaka i Žamaletdinovim iz CSKA.

Stefan Mugoša (Šerif): Na klupi Šerifa. Ušao u 73. minutu u pobjedi 2:1 protiv Sperante u gostima.