Učinak crnogorskih reprezentativaca proteklog vikenda

Piše: Vladan 655 pregleda Dodaj komentar

Crna Gora 5. oktobra protiv Danske igra odlučujuću utakmicu za plasman na Svjetsko prvenstvo.

Učinak crnogorskih reprezentativaca proteklog vikenda u ligama u kojima nastupaju:

Danijel Petković (Lorijen):  Nije primio gol na meču sa Nansijem – završilo je 0:0. Samo pet puta vadio loptu iz mreže u dosadašnjih devet kola francuske Lige 2.

Milan Mijatović (Budućnost): Nesavladan i bez previše posla na meču sa Komom u Danilovgradu (1:0).

Mladen Božović (Larisa): Branio za Larisu u porazu na gostovanju Panioniosu, ubjedljivih 4:1. Larisa je od ovog kola posljednja na tabeli Superlige Grčke.

Adam Marušić (Lacio): Savršena partija protiv Verone na „Bentegodiju” – izborio penal, asistirao i postigao prvi gol u dresu Lacija u pobjedi 3:0.

Stefan Savić (Atletiko): Bez greške – odigrao je prvi meč na novom Atletikovom stadionu, na „Vanda Metropolitanu”, gdje Sevilja nije imala šanse (2:0).

Žarko Tomašević (Ostende): Igrao 90 minuta na gostovanju Genku – dobar remi za Ostende (1:1), ali mali bodovni pomak, jer je ekipa sa obale i dalje posljednja na tabeli belgijskoj A diviziji.

Marko Simić (Pahtakor): Postigao je jedini gol za Pahtakor u prvenstvu Uzbekistana, u pobjedi nad liderom Lokomotivom u gostima (1:0).

Filip Stojković (Crvena zvezda): Standardan i siguran u trijumfu nad Vojvodinom (2:0).

Nemanja Mijušković (Taraz): Igrao 90 minuta u očekivanom porazu na gostovanju Astani, protiv najboljeg kazahstanskog tima (2:0).

Emrah Klimenta (Sakramento): Postigao gol za Sakramento u domaćem porazu od Oklahome enerdži (1:3).

Elsad Zverotić (Sion): Pobjeda na gostovanju Luganu – 2:1. Igrao cijeli meč kao desni bek, dobio žuti karton.

Nikola Vukčević (Braga): Igrao do 78. minuta u pobjedi nad Tondelom u gostima, 2:1.

Mirko Ivanić (BATE Borisov): Drži najbolji bjeloruski klub u trci za titulu – strijelac u pobjedim nad Slutskom (6:0). BATE je 3. na tabeli, ali ima samo dva boda manje od vodećeg Šahtjora.

Marko Janković (Partizan): Odmarao se protiv Rada, ušao tek u 85. minutu u trijumfu (4:2).

Marko Vešović (Rijeka): Ekipa sa Kvarnera nije iskoristila kiks Dinama u Puli – igrala je samo 1:1 protiv Slavena u Koprivnici. Vešović na desnom beku odigrao cijeli meč.

Vladimir Jovović (Jablonec): Ustalio se u Jablonecu, konačno ima pravu minutažu u klubu. Zamijenjen tri minuta prije kraja u gostujućem trijumfu nad Bohemijansom (1:0).

Damir Kojašević (Vojvodina): Igrao 90 minuta i promašio veliku šansu protiv Zvezde u Beogradu (2:0 za domaće).

Vukan Savićević (Slovan): Ušao 20 minuta prije kraja, ali nije spriječio poraz Slovana u Žilini (3:2).

Aleksandar Šćekić (Genčlerbirligi): Asistirao kod odlučujućeg kola Petra Škuletića protiv Istanbul Bašakšehira u 91. minutu (1:0).

Sead Hakšabanović (Vest Hem): Nakon debija za prvi tim, igrao i za mladu ekipu Vest Hema, u pobjedi 3:2 protiv Svindona.

Stevan Jovetić (Monako): Prvi gol u dresu Monaka u drugom meču koji je počeo u startnoj postavi – zastrašujuća forma kapitena crnogorske reprezentacije. Monako je u petak progutao Lil u gostima (4:0).

Fatos Bećiraj (Dinamo M): Nakon Zenita, Dinamo je zakinuo još jednog kandidata za titulu – 0:0 protiv CSKA. Bećiraj je igrao do 87. minuta.

Luka Đorđević (Arsenal Tula): Poraz 1:0 protiv Ufe u gostima, igrao je cijeli meč.

Stefan Mugoša (Šerif): Šerif gazi u Moldaviji, ali Mugoša ne dobija pravu minutažu – odgledao sa klupe trijumf nad Dačjom 6:3.