Učinak crnogorskih košarkaša u Endesa ligi

Rajko
Piše: Rajko 753 pregleda Dodaj komentar

Proteklog vikenda se u Španiji igralo deveto kolo nacionalnog košarkaškog prvenstva.

Valensija je pretrpjela žestok poraz na gostovanju na Tenerifima. Domaćini su slavili rezultatom 100-66.

Crnogorski košarkaš i as Valensije, Bojan Dubljević, ponovo je bio najzapaženiji igrač u svojoj ekipi. Nakon utakmica Evrokupa u kojem je postao vlasnik rekorda za najboljeg igrača tog takmičenja svih vremena, Dubi je pokazao da je trenutno u odličnoj formi.

Protiv Tenerifa je na parketu proveo 28 minuta, ubjedljivo najviše u svojoj ekipi, i postigao 17 poena uz pet skokova i asistenciju i indeksom 18.

Huventut je na svom parketu poražen od Fuenlabrade 78-88 a član našeg nacionalnog tima koji brani boje Huventuta, Marko Todorović, postigao je sedam poena uz osam skokova i pet asistencija sa indeksom 17.

Treću pobjedu u nizu upisala je Saragosa, ekipa Nemanje Radovića. Saragosa je slavila na gostovanju Breoganu 86-82.

Radović je na parketu proveo 25 minuta i postigao četiri poena uz osam skokova i dodao jednu asistenciju.

Burgos je kao domaćin poražen od Manrese 74-82. Bio je to drugi vezani poraz ekipe za koju igra mladi crnogorski košarkaš, Dino Radončić.

Radončić je za 15 minuta u igri postigao šest poena i četiri skoka.

Kapiten košarkaške reprezentacije Crne Gore, Blagota Sekulić i njegova ekipa morali su da se poklone “kralju”. Real je na svom parketu bio ubjedljiv 104-71.

Blagota Sekulić je na tom meču na terenu proveo 21 minut a za to vrijeme je postigao četiri poena i na svoj konto upisao još po jedan skok i asistenciju.