Piše: Vladan 645 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski fudbalski internacionalci imali su zapažen učinak tokom minulog vikenda, a golovima su se posebno istakli Stevan Jovetić, Stefan Savić i Adam Marušić.

Nastupi većine igrača mogu da raduju selektora našeg nacionalnog tima Ljubiše Tumbakovića.

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (MTK, Mađarska) Nije uspio da spriječi poraz od lidera Honveda (2:1). MTK u zoni ispadanja.

Bojan ZOGOVIĆ (Radnički Niš, Srbija) Sačuvao mrežu na gostovanju Vojvodini (0:0). Nije primio gol na prethodne četiri utakmice.

ODBRANA

Stefan SAVIĆ (Atletiko, Španija) Postigao gol na gostovanju Betisu (1:1), prvi u dresu ,,jorgandžija“, koji su obezbijedili treće mjesto na tabeli.

Marko SIMIĆ (Rostov, Rusifa) Ušao u 56. minutu utakmice protiv Rubina iz Kazanja (4:2).

Elsad ZVEROTIĆ (Sion, Švajcarska) Dobar u pobjedi nad Luganom (2:0). Sion obezbijedio nastup u Ligi Evrope naredne sezone.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Ostende, Belgija) Vratio se na teren nakon povrede,igrao od9.trtlnuta meča protiv Zulte Varegema u gostima (3:1),

Andrija VUKČEVIĆ (San Fernando, Španija) Asistirao u pobjedi nad Linaresom (4:1). San Fernando izborio opstanak u trećoj ligi Španije.

Mijuško BOJOVIĆ (Đirmot, Mađarska) Odigrao svih 90 minuta na gostovanju Pakšiju (3:0).

Darko BULATOVIĆ (Akurejri, Island) Odigrao svih devedeset minuta u pobjedi nad Fjolnirom (2:0).

Boris KOPITOVIĆ (Čukafički, Srbija) Igrao svih 90 u porazu od subotičkog Spartaka (2:1).

Stevan Vico (Rad, Srbija) Na terenu proveo svih 90 minuta meča sa Bačkom Palankom (0:1).

Marko VIDOVIĆ (Bačka Palanka, Srbija) Dobio priliku u posljednjih nekoliko minuta meča sa Radom.

Nemanja MIJUŠKOVIĆ (Taraz, Kazahstan) Zapažen u pobjedi nad Kaisarom (2:1).

Adnan ORAHOVAC (Pahtakor, Uzbekistan) Odigrao svih 90 minuta protiv Buksora (2:1).

VEZNI RED

Marko BAKIĆ (Alkorkon, Španija) Među boljima u pobjedi (2:0) nad Rajo Valjekanom. Alkorkon na dobrom putu da obezbi-jedi opstanak u španskoj Segundi.

Mladen KAŠĆELAN (Tosno, Rusija) Pobjedom nad SKA Habarovskom (3:1) proslavio ulazak u Premijer ligu Rusije.

Marko VEŠOVIĆ (Rijeka, Hrvatska) Dobio žuti karton u pobjedi nad splitskim Hajdukom (2:0).

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka, Kipar) Odigrao svih devedeset minuta protiv AEL-a (1:1). AEK na drugoj poziciji zaostaje šest bodova iza lidera APOEL-a.

Mirko IVANIĆ (BATE, Bjelorusija) Zamijenjen u 86. minutu derbija protiv Slucka u gostima (1:0). Dobio žuti karton.

Adam MARUŠIĆ (Ostende, Belgija) Postigao jedini gol za svoju ekipu u porazu od Zulte Varegema (3:1). Dobio i žuti karton.

Bojan SANKOVIĆ CUjpešt, Mađarska) Ušao u 85. minutu meča protiv Videotona, koji je sa 3:0 slavio u Budimpešti.

Nebojša KOSOVIĆ (Partizan, Srbija) Solidan u pobjedi nad Voždovcem u gostima (2:1).

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) Zamijenjen u 86. minutu duela sa Voždovcem.

Miloš KRKOTIĆ (Metalac, Srbija) Odigrao svih 90 minuta protiv Radnika (1:1).

Nedjeljko VLAHOVIĆ (Radnik Surdulica, Srbija) Igrao cijeli meč protiv Metalca u gostima.

Savo GAZIVODA (Radnik Surdulica, Srbija) Ušao u 74. minutu meča sa Metalcem.

Darko MARKOVIĆ (Željezničar, BiH) Odigrao svih devedeset minuta na gostovanju Krupi (1:1). Željo zadržao lidersku poziciju.

Ivan DELIĆ (Borac Banjaluka, BiH) Postigao dva gola protiv Rudara iz Prijedora (4:1). Borac broji dane do povratka u elitni rang takmičenja.

Petar VUKČEVIĆ (Er fors central, Tajland) Zauzeo mjesto u prvoj postavi. Njegov tim poražen na gostovanju Čainatu (3:1).

Vladimir VUJOVIĆ (Persib, Indonezija) Na terenu proveo svih 90 minuta protiv Padanga u gostima (0:0).

NAPAD

Stevan JOVETIĆ (Sevilja, Španija) Jedina svijetla tačka u porazu na gostovanju Realu (4:1). Postigao gol, prije toga pogodio stativu i prečku.

Dejan DAMJANOVIĆ (Seul, Južna Koreja) Igrao cio meč protiv Sangđua u gostima (2:2), ali se nije upisao u listu strijelaca.

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Moskva, Rusija) Odigrao svih 90 minuta u pobjedi (1:0) nad Šinjikom. Dinamo počeo pripreme za život u Premijer ligi Rusije naredne sezone.

Vladimir RODIĆ (Rad, Srbija) Zamijenjen u 62. minutu utakmice sa Bačkom Palankom pred svojim navijačima (0:1).

Petar GRBIĆ (Adana, Turska) Odigrao posljednjih pola sata u remiju sa Sivassporom (1:1).

Staniša MANDIĆ (Čukarički, Srbija) Poslije duže vremena odigrao cijeli meč. Nije uspio da pogodi mrežu protiv Spartaka na svom terenu (1:2).

Aleksandar BOLJEVIĆ (Vasland Beveren, Belgija) Upisao asistenciju u pobjedi nad Lirsom (3:2). Zamijenjen desetak minuta prije kraja.

Filip KASALICA (Napredak, Srbija) Igrao od 70. minuta utakmice protiv Javora (3:0).

Ivan VUKOVIĆ (Rabotnički, Makedonija) Odigrao svih 90 minuta u gradskom derbiju protiv Vardara.

Milan PUROVIĆ (Spartak Subotica, Srbija) Igrao posljednjih pola sata duela sa Čukaričkim u Beogradu (0:2).

Admir ADROVIĆ (Sukotai, Tajland) Zamijenjen u 58. minutu meča sa Buriramom (1:3). Dobio žuti karton.

Aleksandar VUJAČIĆ (Pračuap, Tajland) Efektnim golom glavom donio svom timu važan bod na gostovanju Samutu (1:1).

Stefan NlKOLIĆ (Kaisar, Kazahstan) Zamijenjen petnaestak minuta prije kraja meča protiv Taraza u gostima (2:1).