Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu, pogađali Jovetić, Mugoša, Vešović, Jovović…

Piše: Rajko 579 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski internacionalci proteklog vikenda su nastupali u ligama širom Evrope a napadač Stefan Mugoša je na svom premijernom nastupu u Koreji pokazao da će biti od velike važnosti za svoj novi klub.

GOLMAN

Mladen BOŽOVIĆ (AEL Larisa, Grčka) Dva puta vadio loptu iz mreže u porazu od Levadijakosa (2:1).

ODBRANA

Esteban SAVELJIĆ (Albasete, Španija) Komandovao odbranom Albasetea na gostovanju Lorki – njegov tim veliki upisao trijumf 2:1.

Boris KOPITOVIĆ (Čukarički, Srbija) Jedan od boljih igrača u timu sa Banovog brda! Kopitović je odigrao na visokom nivou i otvorio Bačku koja je do kraja utakmice primila pet golova (5:0)! Zanimljivo, nekadašnji štoper Budućnosti i Mladosti je protiv Bačke dao gol i u gostimau prvom dijelu sezone.

Marko SIMIĆ (Pahtakor, Uzbekistan) Počela je nova sezona u kojoj će juriti vrh tabele! Sve je krenulo kako treba po iskusnog štopera – odigrao je cijeli meč u trijumfu nad Sugdeinom (2:0).

VEZNI RED

Marko VEŠOVIĆ (Legija, Poljska) Postigao gol u pobjedi Legije protiv Leha (2:1) – Vešović polako postaje idol možda i najboljih navijača u Evropi. Legija je trenutno lider poljskog šampionata.

Draško BOŽOVIĆ (Priština, Kosovo) Igrač utakmice u pobjedi nad Trepčom – Božović je zatresao mrežu za konačnih 2:0, asistirao za 1:0, a Priština preuzela lidersko mjesto na tabeli.

Vladimir JOVOVIĆ (Jablonec, Češka) Na individualni kvalitet, driblingom i snažnim udarcem načeo mrežu Zlina koji je razoružan rezultatom 4:0. Nikšićanin zamijenjen u finišu utakmice.

Nikola VUKČEVIĆ (Braga, Portugal) Zamijenjen u 65. minutu na gostovanju Estorilu u trenucima kada je Braga vodila 3:0. Meč je završen 6:0, Braga sada ugrožava Sporting na trećoj poziciji Primeire.

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) Ušao u 60. minutu, ali ništa nije uspio da uradi osim što je dobio žuti karton. Radnički pobijedio u Nišu 1:0 – kriza žestoko drma i našeg reprezentativca i Partizan.

Aleksandar ŠĆEKIĆ (Genčerbirligi, Turska) Odigrao 90 minuta protiv Alanije – njegov tim, međutim, poražen na svom terenu 0:1.

NAPAD

Stefan MUGOŠA (Inčon, Južna Koreja) Na debiju je dokazao da je rasni napadač! Postigao gol na otvaranju sezone, ali Inčon je u gostima poražen od Gangvona 2:1. Izgleda da bi Mugoša mogao dobro da se snađe na Dalekom istoku.

Milan PUROVIĆ (Radnik, Srbija) Odigrao posljednjih 15 minuta. Radnik u Surdulici pobijedio Mačvu 2:1.
Filip KASALICA (Platanias, Grčka) Bio na terenu do posljednjeg sudijskog zvižduka. Brzonogi špic je morao da se pomiri sa porazom od Lamije (1:2). Platanias je posljednji na tabeli i teško će se spasiti ispadanja.

Stevan JOVETIĆ (Monako, Francuska) Joveta kada počne daje i gol! Tako je bilo protiv Bordoa kojeg je Monako pobijedio 2:1, a kapiten naše reprezentacije je bio strijelac izjednačujućeg pogotka. Zamijenjen je u sudijskoj nadoknadi uz ovacije domaće publike.

Dejan DAMJANOVIĆ (Suvon, Južna Koreja) Iskusni napadač je sa novim saigračima porazom otvorio prvenstvo. Boske je igrao cijelu utakmicu, ali je Jeonam pobijedio 2:1.

Fatos BEĆIRAJ (Mehelen, Belgija) Ušao u finišu meča u Liježu – njegov tim poražen od Standarda 3:2, iako je dva puta vodio. Mehelena čeka teška bitka za opstanak sa Eupenom.

Luka ĐORĐEVIĆ (Arsenal Tula, Rusija) Na snijegom prekrivenom stadionu Zvezda ušao u finišu prvog poluvremena – Arsenal slavio 1:0 golom u nadoknadi drugog poluvremena (ruski medij s pravom optužili igrače Tule za nepoštovanje fer-pleja, jer su dali gol dok je jedan igrač Ahmata ležao povrijeđen) i napravio krupan korak ka opstanku.

Stefan NIKOLIĆ (Napredak, Srbija) Igrao do 87. minuta. Solidna partija nekadaš- njeg kapitena mlade reprezentacije u trijumfu Napretka nad Vojvodinom (1:0).

Uroš ĐURANOVIĆ (Dukla, Češka) Požutio i igrao sat vremena u porazu na strani od Bohemiansa (2:0). Cilj je opstanak u društvu najboljih.

Ognjen ROLOVIĆ (Birkirkara, Malta) Sa klupe je ušao u 76. minutu. Birkirara se bori za titulu, a sada je kod kuće pobijedila Liju 2:1.

Aleksandar BOLJEVIĆ (Vasland-Beveren, Belgija) Ušao u finišu meča protiv Genka, ali nije uspio da pomogne svom timu da osvoji makar bod na svom terenu (0:1)

Žarko KORAĆ (Marcero junated, Malezija) Ponovo postigao tri gola – njegov tim razbio ekipu po imenu Aksis 7:0 u Kupu Malezije.