Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

Piše: Ognjen 837 pregleda Dodaj komentar

Arena u današnjem broju donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu:

GOLMANI

Andrija DRAGOJEVIĆ (Velež) – Tri puta vadio loptu iz svoje mreže na gostovanju Zvijezdi iz Gradačca (3:2). Dobio žuti karton.

Miroslav VUJADINOVIĆ (Lači, Albanija) – Jednom savladan u gostujućoj pobjedi nad Apolonijom – 4:1.

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil) – Zamijenjen petnaestak minuta prije kraja duela sa Mecom u gostima (1:4), ,,mastifi“ sezonu završili na razočaravajućem osmom mjestu.

Stefan SAVIĆ (Fiorentina) – Odigrao svih devedeset minuta u pobjedi nad Palermom u gostima – 3:2.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Kortijk) – Zamijenjen u 72. minutu meča sa Šarloom, u kojem je Kortrijk doživio ubjedljiv poraz – 5:2. Asistirao kod prvog gola svoje ekipe.

Saša BALIĆ (Metalurg Zaporožje) – Na terenu proveo cio meč protiv Zorje, koja je slavila kao gost – 1:0.

Ivan KECOJEVIĆ (Cirih) – Zbog povrede zamijenjen u 43. minutu duela sa Vaducom – 2:2.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Kortijk) – Odigrao svih devedeset minuta protiv Klub Briža u gostima, Kortrijk upisao minimalni poraz.

Esteban SAVELJIĆ (Defensa i Hustisija) – Dobio žuti karton u porazu od Krusera u gostima (3:1).

Savo PAVIĆEVIĆ (Crvena zvezda) – Zamijenjen u 82. minutu duela protiv Mladosti iz Lučana (3:1).

Darko BULATOVIĆ (Radnički Niš) – Odličnu polusezonu završio remijem bez golova protiv Voždovca.

Stefan CICMIL (Mladost Velika Obarska) – Odigrao svih devedeset minuta u meču protiv tuzlanske Slobode, u kojem je Mladost poražena (3:2) nakon vođstva od 2:0.

Vladan SAVIĆ (Suvon siti, Južna Koreja) – Igrao svih devedeset minuta u pobjedi nad Gangvonom – 2:1.

Adnan ORAHOVAC (Pahtakor, Uzbekistan) – Na terenu proveo cio meč protiv Sogdijane u gostima (0:3).

Nemanja VUKOVIĆ (Sakramento) – Dobio žuti karton u pobjedi njegovih ,,republikanaca“ na gostovanju Oklahomi (2:1).

VEZNI RED

Adam MARUŠIĆ (Kortrijk) – Na terenu proveo svih devedeset minuta meča protiv Klub Briža u gostima (1:0).

Mladen KAŠĆELAN (Arsenal Tula) – Dobio žuti karton u remiju protiv Dinama u Moskvi (2:2). Arsenalu potrebna pobjeda u posljednjem kolu da bi igrao u baražu za opsanak u Premijer ligi.

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka) – Učestvovao u akcijama kod oba gola u pobjedi nad Anortozisom (2:0). AEK sezonu završio kao vicešampion Kipra.

Nemanja NIKOLIĆ (Dinamo Minsk) – Zamijenjen nekoliko minuta prije kraja duela sa Vitebskom u gostima (0:0).

Vladan SAVIĆ (Kečkemet) – Zamijenjen u 79. minutu duela sa Videotonom, koji je slavio na svom terenu – 1:0.

Bojan SANKOVIĆ (Ujpešt) – Dobio priliku u samom finišu duela sa Puškašem u gostima (4:5).

Mirko RAIČEVIĆ (Hoverla Užgorod) – Solidna partija u remiju protiv Metalurga iz Donjecka (0:0).

Marko VUKČEVIĆ (Olimpija) – Dobar u gostujućoj pobjedi nad Zavrčem – 2:1.

Vukan SAVIĆEVIĆ (Crvena zvezda) – Odigrao svih devedeset minuta u pobjedi protiv Mladosti iz Lučana (3:1).

Darko MARKOVIĆ (Mladost Velika Obarska) – Zamijenjen u 85. minutu meča protiv Slobode u Tuzli (3:2). Dobio žuti karton.

Marko ĆETKOVIĆ (Lači, Albanija) – Postigao gol u trijumfu protiv Apolonije (4:1). Zamijenjen u 51. minutu.

Damir KOJAŠEVIĆ (Lokomotiva, Uzbekistan) – Odigrao svih devedeset minuta u pobjedi nad Kokondom – 1:0.

NAPAD

Dejan DAMJANOVIĆ (Peking Guoan) – Odigrao posljednjih dvadeset minuta na gostovanju svom bivšem klubu, Đangsu Saintiju (0:0).

Stefan MUGOŠA (Aue) – Zamijenjen nakon sat utakmice protiv Hajdenhajma u gostima (2:2). Aue nije uspio da izbori opstanak u njemačkoj Cvajti.

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Minsk) – Nije uspio da se upiše u listu strijelaca na gostovanju Vitebsku (0:0). Dobio žuti karton.

Mihailo PEROVIĆ (Ujpešt) – Igrao samo nekoliko minuta u finišu meča protiv Puška- ša, u kojem je Ujpešt došao do tri boda (5:4).

Oliver ŠARKIĆ (Benfika B) – Odigrao posljednjih dvadesetak minuta u pobjedi nad Gimaraešom (2:1).

Stefan NIKOLIĆ (CSKA Sofija) – U rasponu od samo tri minuta (58-60) dobio dva žuta kartona u duelu sa Lokomotivom iz Sofije (1:1).

Petar ORLANDIĆ (Crvena zvezda) – Postigao dva gola u pobjedi protiv Mladosti iz Lučana (3:1).

Petar GRBIĆ (Partizan) – Precizan sa penala u remiju protiv Borca u Čačku (3:3).

Dejan ZARUBICA (OFK Beograd) – Strijelac u posljednjoj utakmici sezone, protiv Jagodine u gostima (5:3).

Ermin SERATLIĆ, Jovan VUČINIĆ (Radnik Bijeljina) – Ušli u 76. minutu utakmice protiv Čelika iz Zenice (2:2).

Mirko SPASOJEVIĆ (Zvijezda Gradačac) – Zbog dva žuta kartona morao da u 85. minutu napusti teren u meču sa Veležom, ali to nije omelo njegovu ekipu da dođe do trijumfa – 3:2.

Luka ROTKOVIĆ (Okžetpes, Kazahstan) – Golom iz jedanaesterca u pretposljednjem minutu meča donio pobjedu protiv Tobola (1:0). Ubrzo zamijenjen.

Darko NIKAČ (Pune, Indija) – Zamijenjen u 68. minutu duela sa Šilongom u gostima. Njegov tim došao do minimalne pobjede.