Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

Piše: Vladan 694 pregleda Dodaj komentar

Današnja Arena donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu:

GOLMANI

Vukašin POLEKSIĆ (Pecuj) – Bez greške u trijumfu nad Dunajvarošem (2:0), kojim je Pecuj obezbijedio opstanak u ligi.

Boban BAJKOVIĆ (Lirs) – Sačuvao mrežu na gostovanju Luvenu (0:0) u plej-ofu za opstanak u eliti belgijskog fudbala.

Miloš DRAGOJEVIĆ (Pelister) – Dva puta kapitulirao u porazu od Turnova (2:0).

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil) – Odbrana ciji je dio cetiri puta kapitulirala u duelu sa Marsejom (4:0).

Marko SIMIĆ (Kajzerispor) – Dobar u pobjedi nad Karšijakom – 2:1.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Kortijk) – Zamijenjen u 72. minutu meca sa Šarloom, u kojem je Kortrijk doživio ubjedljiv poraz – 5:2. Asistirao kod prvog gola svoje ekipe.

Elsad ZVEROTIĆ (Sion) – Izašao iz igre desetak minuta prije kraja duela protiv Araua (1:0).

Saša BALIĆ (Metalurg Zaporožje) – Na terenu proveo cio mec protiv Cernomoreca u Odesi (0:0).

Ivan KECOJEVIĆ (Cirih) – Odigrao svih devedeset minuta protiv Tuna u gostima (2:2).

Žarko TOMAŠEVIĆ (Kortijk) – Zamijenjen u 63. minutu meca sa Standardom, koji je na svom terenu došao do ubjedljive pobjede (4:0).

Marko VEŠOVIĆ (Rijeka) – Solidna partija u pobjedi nad Zadrom u gostima – 2:0. Dobio žuti karton.

Savo PAVIĆEVIĆ (Crvena zvezda) – Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad OFK Beogradom – 4:2.

Ilija RADOVIĆ (Napredak) – Ušao u 82. minutu duela sa Donjim Sremom u gostima (1:2).

Darko BULATOVIĆ (Radnicki Niš) – Igrao svih devedeset minuta u porazu od Mladosti u Lucanima (1:0).

Stefan CICMIL (Mladost Velika Obarska) – Odigrao svih devedeset minuta meca sa Vitezom (1:0).

Đorđije ĐIKANOVIĆ (Hadžer, Saudijska Arabija) – Partija za zaborav u ubjedljivom porazu na gostovanju Al Hilalu – 5:1. Dobio žuti karton.

VEZNI RED

Marko BAKIĆ (Specija) – Vratio se na teren poslije pauze zbog povrede i odigrao nešto više od pola sata meca sa Lancanom u gostima (0:2).

Nikola VUKČEVIĆ (Braga B) – Postigao gol protiv Vitorije u gostima (1:1).

Adam MARUŠIĆ (Kortrijk) – Postigao gol u ubjedljivom porazu na gostovanju Šarloi – 5:2.

Mladen KAŠCELAN (Arsenal Tula) – Najbolji na terenu u remiju sa Terekom (1:1), kojim su ,,tobdžije“ ipak ostale u opasnoj zoni Premijer lige. Dobio žuti karton.

Vladimir BOLJEVIĆ (AEK Larnaka) – Iz jedanaesterca postigao gol u derbiju protiv APOEL-a (1:1).

Nemanja NIKOLIĆ (Dinamo Minsk) – Zamijenjen na poluvremenu duela sa Granitom pred svojim navjačima (1:0).

Marko VUKAŠOVIĆ (Keckemet) – Odigrao svih devedeset minuta na gostovanju Puškašu, Keckemet ubjedljivo poražen – 4:0.

Vladan SAVIĆ (Keckemet) – Zamijenjen u 63. minutu duela sa Puškašem.

Mirko RAIČEVIĆ (Hoverla Užgorod) – Odigrao citav mec protiv Volina u gostima (4:2).

Marko VUKČEVIĆ (Olimpija) – Odigrao svih devedest minuta u porazu od Celja u Ljubljani – 2:1.

Vasko KALEZIĆ (Berum, Norveška) – Ušao u 79. minutu meca protiv Brinea, koji je došao do ubjedljivih 4:1.

Vukan SAVIĆEVIĆ (Crvena zvezda) – Dobio priliku na poluvremenu duela sa OFK Beogradom, u inišu postavio konacnih 4:2 za ,,crvenobijele“.

Darko MARKOVIĆ (Mladost Velika Obarska) – Golom u 90. minutu donio tri boda protiv Viteza (1:0) i nadu svojoj ekipi da može do opstanka u Premijer ligi BiH.

Boris DOŠLJAK (Sloboda Užice) – Igrao cio mec protiv Javora (0:0).

NAPAD

Dejan DAMJANOVIĆ (Peking Guoan) – Postigao oba gola u pobjedi svoje ekipe nad Liaoningom – 2:0. Zamijenjen u 73. minutu.

Stefan MUGOŠA (Aue) – Odigrao sedamdesetak minuta u remiju bez golova protiv ,,svog“ Kajzerslauterna.

Fatos BEĆIRAJ (Dinamo Minsk) – U posljednjim trenucima meca protiv Granita donio pobjedu svom timu – 1:0.

Žarko KORAĆ (Hapoel Haifa) – Ušao u 77. minutu meca protiv Makabija iz Netanje (0:0).

Ilija SPASOJEVIĆ (Persib Bandung) – Postigao vodeci gol u pobjedi na gostovanju protiv bivšeg kluba Bali Davate (2:0).

Petar ORLANDIĆ (Crvena zvezda) – Postigao gol u pobjedi nad OFK Beogradom u gostima (4:2). .

Petar GRBIĆ (Partizan) – Zamijenjen u 60. minutu duela sa Novim Pazarom pred svojim navijacima (1:0).  „Crno-bijeli“ slavili titulu u Humskoj.

Dejan ZARUBICA (OFK Beograd) – Postigao gol i upisao asistenciju u porazu od Crvene zvezde – 4:2.

Ermin SERATLIĆ (Radnik Bijeljina) – Ušao u 38. minutu meca protiv Travnika u gostima (1:0).

Jovan VUČINIĆ (Radnik Bijeljina) – Odigrao cio mec na gostovanju Travniku (1:0). Dobio žuti karton.

Mirko SPASOJEVIĆ (Zvijezda Gradacac) – Zamijenjen u 63. minutu meca sa Borcem u Banja Luci. Zvijezda minimalno poražena.

Luka ROTKOVIĆ (Okžetpes, Kazahstan) – Zamijenjen na poluvremenu meca protiv Kaisara, njegov tim došao do tri boda (2:0).

Darko NIKAČ (Pune, Indija) – Zamijenjen nakon sat utakmice sa Ist Bengalom, u kojoj je njegov tim došao do trijumfa – 2:1. Dobio žuti karton.

Bojan BOŽOVIĆ (Al Šoalah, Suadijska Arabija) – Zamijenjen u 64. minutu meca sa Al Faisalijem. Al Šoalah uzeo tri boda (2:1), ali je to bilo nedovoljno da se izbjegne ispadanje.

Admir ADROVIĆ (Muharak, Bahrein) – Bodom u posljednjem kolu protiv Ist Rife (1:1) osvojio titulu.