Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

Piše: Vladan 779 pregleda Dodaj komentar

Dnevne novine donose učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu proteklog vikenda.

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (Lorijen, Francuska) Poraz koji praktično znači i kraj svih nadanja za ulazak u Ligu 1. Petković je primio jedan gol koji je bio dovoljan za poraz pred svojim navijačima od Valensijena (0:1).

Matija ŠARKIĆ (Aston Vila U23, Engleska) Dva puta je matiran u gostima protiv Njukasla (2:0). Šarkićev tim se nalazi na drugom mjestu, sa četiri boda zaostatka za liderom Blekburnom.

Ivan JANJUŠEVIĆ (Balzan, Malta) Težak poraz od Hibernijansa u posljednjem kolu (1:0). Balzan je izgubio titulu po najlošijem mogućem scenariju.

Andrija DRAGOJEVIĆ (Alaškert, Jermenija) Meč koji će brzo zaboraviti. Primio četiri gola i dobio žuti karton u ubjedljivom porazu od Širaka (4:1).

ODBRANA

Marko SIMIĆ (Pahtakor, Uzbekistan) Nastavlja se juriš ka liderskoj poziciji. Odigrao bez greške u gostima protiv Metalurga – Simićevi saigrači iz napada napunili mrežu domaćina (0:5).

Filip STOJKOVIĆ (Crvena zvezda, Srbija) Nastavlja sa odličnom formom, kao i cijeli tim crveno-bijelih. Odigrao dobar meč u Nišu što je rezultirano pobjedom od 3:1.
Stefan VICO (Rad, Srbija) Nezamjenjivi defanzivac je odigrao solidan meč u velikoj pobjedi nad Radnikom iz Surdulice (2:1).

Ivan KECOJEVIĆ (Kadiz, Španija) Zbog povrede napustio igru u 24. minutu – Kadiz je igrao bez golova kod kuće sa Hihonom.

Nikola VUJADINOVIĆ (Leh Poznan, Poljska) Dobio žuti karton, ali na kraju se radovao velikom trijumfu nad Zaglebijem – Leh drži lidersko mjesto u zgusnutom vrhu tabele poljskog prvenstva (0:1).

Dejan BOLJEVIĆ (Luč Vladivostok, Rusija) Strahuje za opstanak u Drugoj ligi Rusije. Odigrao cijeli meč u kojem je viđeno šest golova, ali na kraju i poraz Luča od Rotora (4:2).

Mijuško BOJOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) Dobar na gostovanju Honvedu. Nije bilo golova, a nekadašnji štoper Rudara je odigrao svih 90 minuta.

Vladimir VOLKOV (Rad, Srbija) Najiskusniji i najbolji igrač građevinara igra na visokom nivou kad je najpotrebnije – dobra partija u trijumfu nad Radnikom (2:1).

Ivan FATIĆ (Samterdia, Gruzija) Igrao posljednjih pet minuta utakmice protiv Čikure. Nije bila zanimljiva utakmica – 0:0.

Stefan SAVIĆ (Atletiko Madrid, Španija) Ponovo se ustalio u prvoj postavi. Odigrao cijeli meč protiv Betisa.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Ostende, Belgija) Odigrao cijeli meč u remiju protiv Biršota i dobio žuti karton.

Marko VEŠOVIĆ (Legija, Poljska) Pobjednički nastup u Krakovu! Igrao cijeli meč, a Legija pobijedila Vislu 1:0. U Varšavi još vjeruju u titulu.

Ilija MARTINOVIĆ (Aluminij, Slovenija) Poraz od mnogo jačeg Maribora je bio neminovan (0:2). Štoper sa Cetinja je odigrao cijeli meč.

Andrija VUKČEVIĆ (Spartak Subotica, Srbija) Nekadašnji lijevi bek Budućnosti je imao dobar dan u Novom Sadu – Spartak je počupao lale na Karađoru (0:2).

Stevan MARKOVIĆ (UTA Arad, Rumunija) Zamijenjen u 74. minutu. UTA uzela bod u gostima protiv Pandurija (1:1).

Aleksandar KAPISODA (Er Fors, Tajland) Igrač utakmice na gostovanju Naviju. Dobio žuti karton, ali ono što je mnogo važnije – upisao se u listu strijelaca i donio svom timu bod u borbi za opstanak (1:1).

Adnan ORAHOVAC (Pračuap, Tajland) U okršaju crnogorskih internacionalaca mlađi Orahovac nije imao sreće u odnosu na starijeg Boškovića – čiji je tim, Port odnio trijumf (1:0).

Darko BULATOVIĆ (Voždovac, Srbija) Veoma dobar u važnoj pobjedi – zmajevi srušili Napredak (1:0), a Bulatović je igrao cijelu utakmicu.

Momčilo RASPOPOVIĆ (Rijeka, Hrvatska) Kvalitetna partija nekadašnjeg desnog beka Budućnosti – igrao cijeli meč, a Rijeka pobijedila kod kuće Osijek (1:0).

NAPAD

Filip Raičević (Pro Verćeli, Italija) Dobio žuti karton i izašao iz igre u 69. minutu. Njegov tim je posljednji na tabeli Serije B.

Stefan MUGOŠA (Inčon, Južna Koreja) Nije bilo šanse da se izbjegne poraz od favorita Suvona (2:3). Kad Mugoša ne daje golove, onda nema ni rezultata za Inčon koji će se boriti za opstanak.

Milan PUROVIĆ (Radnik, Srbija) Ušao posljednjih 15 minuta, ali nije uspio da pronađe bod koji bi bio dobar za Radnik – ovako poraz od Rada (2:1).

Filip KASALICA (Platanias, Grčka) Igrao 82 minuta. Platanias upisao novi poraz – ovoga puta od Atromitosa (4:1).

Dejan DAMJANOVIĆ (Suvon, Južna Koreja) Dobio priliku sa klupe u 74. minutu. Suvon očekivano pobijedio u gostima Inčon 3:2.

Stefan NIKOLIĆ (Napredak, Srbija) Oporavio se i odigrao 59 minuta na krovu protiv Voždovca koji je slavio 1:0.

Ilija SPASOJEVIĆ (Bali junajted, Indonezija) Igrao 70 minuta protiv Barito Putere – Bali pobijedio 2:0.

Uroš ĐURANOVIĆ (Dukla, Češka) Njegov ulazak u 73. minutu nije mnogo toga promijenio. Slovačko pobijedilo 2:0 i vratilo Duklu u borbu za opstanak.

Aleksandar BOLJEVIĆ (Vasland-Beveren, Belgija) Igrao od 59. minuta u porazu od Lirsa (0:1). Boljević je izgubio sve šanse za Ligu Evrope.

Staniša MANDIĆ (Sogndal, Norveška) Protiv Kongsvingera (4:1) je igrao 72 minuta – nije se upisao u strijelce, ali je imao dobar učinak.

Marko OBRADOVIĆ (Aktobe, Kazahstan) Dva puta u metu! Igrač utakmice u pobjedi nad Tom Tomskom (3:2). Prva liga je na dohvat ruke!

Ognjen ROLOVIĆ (Birkirkara, Malta) Na najljepši mogući na- čin je završio sezonu – postigao je dva gola u pobjedi nad Hamrunom (4:2) i izazvao aplauze i ovacije domaće publike.

VEZNI RED

Vladimir JOVOVIĆ (Jablonec, Češka) Odigrao 68 minuta u Pragu – Sparta bez problema slavila 2:0.

Nikola VUKČEVIĆ (Braga, Portugal) Majstorski gol lijevom nogom je postigao protiv Maritima (2:0)! Odigrao je odličnu utakmicu – Braga ne odustaje od trećeg mjesta.
Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka) Veoma dobra partija protiv Trenčina. Slovan je slavio 3:1, a bivši vezista Crvene zvezde je cijeli meč igrao na visokom nivou.

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) Sa klupe odgledao pobjedu crno-bijelih protiv Čukaričkog (2:1).

Aleksandar ŠĆEKIĆ (Genčerbirligi, Turska) Slaba predstava cijelog tima koji je sebi dozvolio ubjedljiv poraz kod kuće od Osmanlispora (0:3). Šćekić igrao cijeli meč.
Adam MARUŠIĆ (Lacio, Italija) Još jedan korak ka Ligi šampiona. Nezamjenjivi desni bočni rimskih orlova je bio veoma dobar u pobjedi nad Sampdorijom (4:0).

Mirko IVANIĆ (BATE Borisov, Bjelorusija) Dovoljno mu je bilo da igra sat vremena i bude jedan od najboljih na terenu. Postigao gol u trijumfu kod kuće u Kupu protiv Nemana (2:0).

Dušan LAGATOR (Dinamo St. Peterburg, Rusija) Kakav meč u kojem je nekadašnji vezista Mladosti igrao svih 90 minuta. Njegov tim je poražen na gostovanju od Orenburga 4:3, a do 88. minuta je imao prednost od 3:2.

Veljko BATROVIĆ (Etar, Bugarska) Odigrao 65 minuta u porazu od Dunav Ruse. Dobio žuti karton u 63. minutu.

Janko TUMBASEVIĆ (Mladost Lučani, Srbija) Najiskusniji igrač u redovima tima iz Lučana je pružio partiju na nivou u pobjedi nad Borcem iz Čačka (2:0).

Nikola DRINČIĆ (Čukarički, Srbija) Odigrao cijeli meč u porazu od Partizana. Meč obilježilo njegovo klizanje nakon kojeg su crno-bijeli poveli 1:0 preko Zorana Tošića.
Marko VUKASOVIĆ (Vojvodina, Srbija) Igrao je od 21. minuta, ali nije ovo sezona sa kojom mogu biti zadovoljni u Novom Sadu. Poraz 2:0 od Spartaka iz Subotice.

Marko BAKIĆ (Belenenseš, Portugal) Standardni prvotimac plavo-bijelih je igrao 85 minuta u gostima protiv Pasoš Fereire (1:1).

Asmir KAJEVIĆ (Čukarički, Srbija) Odigrao drugo poluvrijeme u porazu od Partizana.

Damir KOJAŠEVIĆ (Šahtjor, Kazahstan) Svih 90 minuta u derbiju protiv Aktobea. Nije bilo pobjednika 1:1.

Dragan BOŠKOVIĆ (Port, Tajland) Odigrao cijeli meč u važnoj pobjedi protiv Pračuapa (1:0). Port je prekinuo negativni niz rezultata.

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) Malerozni poraz u posljednjem kolu od Hibernijansa i gubitak titule. Okreće se kupu – on je čovjek koji osvaja trofeje.

Bojan SANKOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) Borbeni vezista je bio na visini zadatka protiv Honveda – nije bilo golova.

Milan VUŠUROVIĆ (Riga, Letonija) Bio u startnoj postavi i igrao do posljednjeg sudijskog zvižduka na gostovanju Jelgavi – Vušurović i drugovi slavili 1:0.

Deni HOČKO (Famalikao, Portugal) Poraz od Santa Klare 2:0. Odigrao cijelu utakmicu.

Jovan ČAĐENOVIĆ (Borac, Srbija) Sve teže će biti opstati u druš- tvu najboljih. Odigrao cijelu utakmicu, ali Borac izgubio kući od Mladosti (0:2).

Mladen KAŠĆELAN (Tambov, Rusija) Blizu je da osigura baraž za ulazak u eltino društvu ruskog klupskog fudbala. Odličan u pobjedi Tambova nad Jaroslavlom (3:1).

Miloš KRKOTIĆ (Bali, Indonezija) Dobrih sat vremena protiv Barito Putere – Krkotić i saigrači slavili sa 2:0.

Srđan AJKOVIĆ (Rad, Srbija) Izborio se u startnih jedanaest i odigrao dobrih 73 minuta u trijumfu nad Radnikom (2:1).

Srđan LOPIČIĆ (Pusamania Borneo, Indonezija) Desetka delfina nije imao pravu pomoć saigrača protiv Persiba koji je pobijedio 3:1.

Ognjen STIJEPOVIĆ (Sampdorija, Italija) U gradskom derbiju Primavera je igrao cijeli meč protiv Đenove. Dao je gol i bio jedan od boljih pojedinaca na terenu.

Boris DOŠLJAK (Klaksvik, Farska Ostrva) Odlučio je da osvoji titulu! Igrao od 55. minuta, a Klaksvik lako pobijedio Sterjmur (2:0).

Marko VUKČEVIĆ (Inter Zaprešić, Hrvatska) Zaslužan za veliki bod Intera u Koprivnici. Slaven je imao 3:0, ali su Marko i saigrači vjerovali i stigli do 3:3 – Vukčević je igrao cijeli meč.

Balša BOŽOVIĆ (Arema, Malezija) Još čeka na prvu pobjedu ove sezone. Ušao je sa klupe u 67. minutu protiv Madure koja je kod kuće pobijedila 3:2.

Uroš DELIĆ (Kizijul, Kazahstan) Protiv Atiraua (1:1) igrao na poziciji štopera i dosta dobro odradio posao u defanzivi.