Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

Rajko
Piše: Rajko 697 pregleda Dodaj komentar

Najzapaženiji nastup imao je crnogorski napadač Stefan Mugoša, koji je postigao dva gola za svoju ekipu što, međutim, nije bilo dovoljno da Inčon upiše pobjedu.

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (Lorijen, Francuska) Povratak na pobjednički put u velikom stilu. Naš reprezentativni čuvar mreže je bio nesavladiv u trijumfu nad Parizom (2:0) – Lorijen je četvrti na tabeli, još vjeruje u elitu.

Arijanet MURIĆ (Mančester siti U23, Engleska) Primio gol koji je bio dovoljan za poraz od Vest Hema (0:1). Dobio i žuti karton.

ODBRANA

Risto RADUNOVIĆ (Astra, Rumunija) Dobro odigrao protiv lidera šampionata Kluža! U 91. minutu dobio drugi žuti karton, ali to nije poremetilo Astru, koja je deset minuta ranije postigla gol za izjednačenje (1:1).

Aleksandar ŠOFRANAC (Sarajevo, BiH) Odigrao cijeli meč u Mostaru protiv Zrinjskog (1:0). Bordo tim se u sljedećem kolu sprema za gradski derbi sa Željezničarom.

Boris KOPITOVIĆ (Čukarički, Srbija) Povreda je prošlost, a to je dokazao povratkom na teren u najboljem stilu. Bez većih problema zaustavio napadače Voždovca u remiju bez golova.

Marko SIMIĆ (Pahtakor, Uzbekistan) Pred 15.000 gledalaca Simić i drugovi su neočekivano spustili gard protiv Buhora koji je pobijedio 1:0. Iskusni štoper sada mora da juri Budnjotkor, koji ima četiri boda prednosti na vrhu tabele.

Stefan VICO (Rad, Srbija) Nezamjenjivi defanzivac odigrao svih 90 minuta u Novom Sadu – Vojvodina pobijedila 2:1.

Ivan KECOJEVIĆ (Kadiz, Španija) Treći uzastopni remi. Kecojević je zaustavio napadače Almerije (0:0), ali njegovi saigrači u napadu takođe nijesu imali rješenje za čvrstu odbranu gostiju.

Nikola VUJADINOVIĆ (Leh Poznan, Poljska) Četvrta uzastopna pobjeda u ligi i prvo mjesto. Vujadinović je bio besprekoran u trijumfu nad Gornikom (3:1). Leh ima po bod više od Jagjelonije i Legije – biće zanimljiv finiš sezone u Poljskoj.

Dejan BOLJEVIĆ (Luč Vladivostok, Rusija) Položio oružje pred liderom prvenstva Jenisejom (0:1). Luč je ponovo u crvenoj zoni ispadanja.

Saša BALIĆ (Zaglebije Lubin, Poljska) Javno opomenut u fantastičnoj utakmici i remiju sa Krakovijom (2:2) – igrao cijeli meč.

Mijuško BOJOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) Težak poraz od Videotona (3:0), vjerovatno najjače ekipe u ligi. Igrao cijeli meč, ali sigurno će se potruditi da ga brzo zaboravi.

Vladimir VOLKOV (Rad, Srbija) Iskusni lijevi bek je pružio solidnu partiju protiv Vojvodine u Novom Sadu, gdje je domaćin režirao preokret i slavio 2:1.

Ivan FATIĆ (Škupi, Makedonija) U prvom minutu dobio žuti karton i od tada je morao da bude maksimalno oprezan. To su iskoristili igrači Topreda i slavili 1:0.

Stefan SAVIĆ (Atletiko Madrid, Španija) Ne može da izgubi na Bernabeu. Odigrao dosta dobro cijelu utakmicu protiv gradskog rivala Reala (1:1). Atletiko čuva drugo mjesto…

Žarko TOMAŠEVIĆ (Ostende, Belgija) Izašao u 54. minutu meča protiv Eupena. Ostende uzeo samo bod (1:1).

Marko VEŠOVIĆ (Legija, Poljska) Odradio dobrih sat vremena protiv Pogona – Legija u Varšavi nije imala nikakvih problema (3:0).

Andrija VUKČEVIĆ (Spartak Subotica, Srbija) Prisvojio je mjesto uz lijevu aut liniju. Odigrao dobru utakmicu u pobjedi nad Radnikom (3:1).

Vladimir VUJOVIĆ (Bajangkara, Indonezija) Odigrao cijeli meč protiv Semaranga kod kuće – nije bilo pobjednika (1:1).

Aleksandar KAPISODA (Er Fors, Tajland) Kapiten je dočekao prvu pobjedu u elitnom društvu! Odlična utakmica protiv Nakon Račasime i velika tri boda (0:1).

Adnan ORAHOVAC (Pračuap, Tajland) Trenutno je njegov tim najveći hit lige! Nosi odbranu Pračuapa, glavni je igrač u defanzivi i radovao se još jednoj velikoj pobjedi, ovoga puta nad Sukotajiem (1:0). Drugo mjesto za Orahovca i drugove.

Darko BULATOVIĆ (Voždovac, Srbija) Javno opomenut u borbenom meču bez golova sa Čukaričkim.

Momčilo RAŠO (Rabotnički, Makedonija) Snažni defanzivac je bio odličan protiv Sileksa – Rabotnički rutinski pobijedio 2:0.

Adam MARUŠIĆ (Lacio, Italija) Pobjeda na sjeveru Italije za treće mjesto! Odigrao cijeli meč u trijumfu nad Udinezeom (2:1).

VEZNI RED

Aleksandar ŠĆEKIĆ (Genčelbirligi, Turska) Odigrao posljednjih pola sata u trijumfu nad Galatasarajom (1:0) – njegov tim izašao iz zone koja vodi u Drugu ligu.

Draško BOŽOVIĆ (Priština, Kosovo) Odličan u trijumfu Prištine na gostovanju Fljamurtariju 0:2.

Vladimir JOVOVIĆ (Jablonec, Češka) Odigrao 76 minuta u gostima protiv Mlade Boleslav – nije bilo pobjednika (1:1).

Nikola VUKČEVIĆ (Braga, Portugal) Pobjeda ispuštena u posljednjim trenucima utakmice. Dobio žuti karton u remiju sa Feirenseom (2:2).

Marko JANKOVIĆ (Partizan, Srbija) Dobra utakmica za samopouzdanje pred vječiti derbi. Igrao svih 90 minuta u pobjedi nad Borcem (5:0).

Sead HAKŠABANOVIĆ (Vest Hem U23, Engleska) Odigrao posljednjih 20 minuta u minimalnoj pobjedi nad Mančester sitijem (0:1).

Mirko IVANIĆ (BATE Borisov, Bjelorusija) Dobrih sat vremena na gostovanju Minsku. BATE stigao i do druge pobjede na isto toliko utakmica (0:2).

Dušan LAGATOR (Dinamo St. Peterburg, Rusija) Ušao u 65. minutu protiv Avangarda. Nije bilo golova. Veljko BATROVIĆ (Etar, Bugarska) Dobra partija protiv ekipe Dunav Ruse – njegov tim slavio 2:1, a Veljko postigao drugi gol.

Nebojša KOSOVIĆ (Partizan, Srbija) Vratio se na teren! Ušao u 68. minutu protiv čačanskog Borca (5:0). Kosović će biti veliko pojačanje za crno-bijele do kraja sezone.

Nikola DRINČIĆ (Čukarički, Srbija) Tim Čuke ne može da se zamisli bez njega. Drinčić i njegove mlađe kolege osvojili bod na krovu protiv Voždovca (0:0).

Nemanja NIKOLIĆ (Hapoel Akra, Izrael) Ušao u 57. minutu protiv Hapoel Akre. Pokrenuo ekipu, koja je uspjela da dođe do izjednačenja (1:1).

Marko BAKIĆ (Belenenseš, Portugal) Dobrih 74 minuta na gostovanju kod Šavesa (1:1). Bakić igra standardno u timu koji će, po svemu sudeći, završiti na sredini tabele.

Asmir KAJEVIĆ (Čukarički, Srbija) Sve više igra, vraća se i biće potpuno spreman za plej-of. Odigrao 23 minuta u remiju sa Voždovcem (0:0).

Damir KOJAŠEVIĆ (Šahtjor Karagandi, Kazahstan) Fantastičnim udarcem sa distance pogodio mrežu Kizijula! Šahtjor slavio kod kuće 2:1.

Uroš DELIĆ (Kizijul. Kazahstan) Stameni vezista odigrao cijelu utakmicu protiv Šahtjora – domaćin slavio 2:1.

Bojan SANKOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) U 73. minutu je napustio igru. Videoton lako pobijedio ljubičaste 3:0.

Deni HOČKO (Famalikao, Portugal) Potopio Žil Visente! Odlični centralni vezista je postavio konačan rezultat protiv nekadašnjeg prvoligaša koji se ove sezone bori za opstanak.

Idriz TOSKIĆ (Bisćelje, Italija) Sve su manje šanse za plej-of Serije B. Odigrao 86 minuta na gostovanju u porazu od Monopolija (2:0).

Darko ZORIĆ (Čukarički, Srbija) U plej-ofu Superlige će biti jedan od najvažnijih igrača tima sa Banovog brda. Igrao cijeli meč protiv Voždovca (0:0).

NAPAD

Dragan BOŠKOVIĆ (Port, Tajland) Težak poraz pred domaćim navijačima od Bangkoka (0:3). Ne ide sve po planu u novom timu.

Bojan KALJEVIĆ (Balzan, Malta) Požutio u potpuno neočekivanom porazu od Tarksijena (3:1). Balzan prepustio Valeti vođstvo na tabeli sa dva boda prednosti.

Filip RAIČEVIĆ (Pro Virćeli, Italija) Zamijenjen u 69. minutu u domaćem remiju (0:0) protiv Novare. Pro Virćeli će se do kraja sezone boriti za opstanak u Seriji B.

Stefan MUGOŠA (Inčon, Južna Koreja) Nastavio da rešeta – postigao dva gola (za 1:0 i 2:1) protiv Džeonama, ali je Inčon kod kuće samo odigrao neriješeno – 2:2. Stefan je na koti četiri gola poslije tri odigrane utakmice u dresu novog kluba.

Milan PUROVIĆ (Radnik, Srbija) Ušao u 69. minutu protiv Spartaka. Radnik ipak lako poražen u Subotici (3:1).

Dejan DAMJANOVIĆ (Suvon, Južna Koreja) Zamijenjen u 82. minutu protiv svog bivšeg kluba Seula. Suvon kod kuće odigrao meč bez golova

Uroš ĐURANOVIĆ (Dukla, Češka) Ušao u 78. minutu u gostujućem porazu od gradskog rivala Sparte iz Praga – 3:0.

Aleksandar BOLJEVIĆ (Vasland-Beveren, Belgija) Igrao do 79. minuta protivZulte Varegema, Vasland Beveren kod kuće pretrpio poraz od 2:1.

Staniša MANDIĆ (Sogndal, Norveška) Zamijenjen u 55. minutu u domaćem remiju protiv Tromsdalena (1:1).

Nikola ZVRKO (Bačka Palanka, Srbija) Dobio crveni karton (drugi žuti) u 90. minutu na gostovanju Javoru u Ivanjici. Bačka izgubila 2:1 i do kraja sezone će se boriti za opstanak.

Drago MILOVIĆ (TPS, Finska) Debitovao i pogodio! Ušao u igru u 67. minutu, kada je Lahti kod kuće vodio 3:0, pokrenuo je ekipu, postigao gol na debiju u 88, ali na kraju je TPS izgubio sa 3:2.

Marko OBRADOVIĆ (Jenisej, Rusija) Igrao standardno dobro 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Luč Vladivostokom (1:0). Jenisej je lider Druge lige Rusije, a Obradović, koji je zimus došao iz Aktobea, postigao je četiri gola na šest utakmica za ekipu proslavljenog Dmitrija Aleničeva.

Petar ORLANDIĆ (Ksiniđang, Kina) Igrao cijeli meč u gostujućem porazu od Pekinga BG – 1:0.

Ognjen ROLOVIĆ (Birkirkara, Malta) Dobio šansu od 67. minuta i postigao jedini gol za svoju ekipu u 90. Birkirkara kod kuće izgubila od Hiberniansa sa 3:1.