Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

Piše: Ognjen 476 pregleda Dodaj komentar

GOLMANI

Danijel PETKOVIĆ (Lorijen, Francuska) Četvrta vezana pobjeda. Odlična forma našeg reprezentativnog čuvara mreže koji je dobro odradio posao u pobjedi nad Orleanom (3:1). Oslići su četvrti na tabeli.

Matija ŠARKIĆ (Aston Vila U23, Engleska) Izborio četvrtfinale Premijer Liga Kupa. Šarkić je bio nesavladiv u pobjedi nad Blekburnom (2:0).

Andrija DRAGOJEVIĆ (Alaškert, Jermenija) Dva puta matiran u porazu kod kuće od Širaka (0:2).

ODBRANA

Aleksandar ŠOFRANAC (Sarajevo, BiH) Igrao 77 minuta u Bjeljini protiv Radnika. Domaćin slavio 1:0 i zagorčao život Sarajlijama u borbi za Evropu.

Marko SIMIĆ (Pahtakor, Uzbekistan) Već u 18. minutu je morao da napusti teren zbog povrede. Pahtakor pobijedio kod kuće Olmalik sa 2:1.

Stefan VICO (Rad, Srbija) Pred meč je najavio napad na tri boda, ali Rad nije bio dovoljno dobar. Poraz od Spartaka (2:0). Vico igrao cijeli meč.

Ivan KECOJEVIĆ (Kadiz, Španija) Povratak na pobjednički kolosijek! Visoki štoper je odigrao svih 90 minuta na gostovanju Leonesi gdje je Kadiz slavio sa minimalnih 1:0.

Nikola VUJADINOVIĆ (Leh Poznan, Poljska) Bez greške u novoj pobjedi “plavo-bijelih. Vujadinović je bio fantastičan, a Leh je razbio Lehiju sa 3:0. San o tituli još živi.

Dejan BOLJEVIĆ (Luč Vladivostok, Rusija) Najbolji u redovima svoje ekipe, a to je potvrdio i pogotkom koji na veliku žalost nije mnogo pomogao “tigrovima”. Tambov je kod kuće slavio sa 2:1.

Saša BALIĆ (Zaglebije Lubin, Poljska) Proveo na teren u 80 minuta u remiju bez golova sa Piastom. Zaglebije je u plej-of zoni.

Mijuško BOJOVIĆ (Ujpešt, Mađarska) Vrlo dobar, ali tim je zakazao u napadu. “Ljubičasti” su igrali 0:0 u gostima protiv Paksija.

Vladimir VOLKOV (Rad, Srbija) Požutio i igrao cijeli meč u porazu od Spartaka iz Subotice (2:0).

VEZNI RED

Vladimir JOVOVIĆ (Jablonec, Češka) San o Evropi živi. Odlični Nikšićanin je upisao dvije asistencije, a Jablonec je u gostima razbio Jihlavu sa ubjedljivih 4:0. Vladimir Jovović je ključni igrač “zelenih”.

Nikola VUKČEVIĆ (Braga, Portugal) Odigrao kvalitetno cijelu utakmicu u gostujućoj pobjedi nad Čavesom (4:1).

Vukan SAVIĆEVIĆ (Slovan Bratislava, Slovačka) Igrao posljednjih deset minuta u pobjedi nad Dunajskom Stredom (2:0).

Aleksandar ŠĆEKIĆ (Genčerbirligi, Turska) Nastavlja se borba za opstanak. Odigrao cijeli meč u remiju kod kuće sa Ahisarom (1:1). Šćekić je standardni prvotimac.

Adam MARUŠIĆ (Lacio, Italija) Igrao u remiju protiv Bolonje na Olimpiku (1:1).

Mirko IVANIĆ (BATE Borisov, Bjelorusija) Maestralna partija u kojoj je potvrdio da je najbolji igrač svog tima. Postigao oba gola u pobjedi nad Islokom (2:1) – BATE se plasirao u polufinale nacionalnog Kupa.

Dušan LAGATOR (Dinamo St. Peterburg, Rusija) Ušao u 69. minutu i dobro odradio posao – Dinamo pobijedio Himki 2:1. Lagator dobio žuti karton.

Veljko BATROVIĆ (Etar, Bugarska) Brzo će zaboraviti meč protiv moćnog Ludogoreca. Gosti slavili 6:0, a Batrović je dobio žuti karton.

Nikola DRINČIĆ (Čukarički, Srbija) Igrao cijeli meč u remiju sa Javorom gdje je viđeno čak šest golova – 3:3.

Marko VUKASOVIĆ (Vojvodina, Srbija) Podbacio, kao i cijeli tim Novosađana koji je neočekivano sa 3:0 poražen na Karađorđu od Zemuna.

Marko BAKIĆ (Belenenseš, Portugal) Ušao u 71. minutu i nedugo nakon toga dobio žuti karton. Moreirense srušio Bakića i drugove sa 2:1.

Damir KOJAŠEVIĆ (Šahtjor, Kazahastan) Dobrih 88 minuta na gostovanju protiv Tobola. Šahtjor pobijedio sa minimalnih 1:0.

NAPAD

Milan PUROVIĆ (Radnik, Srbija) Igrao od 58. minuta na stadionu Partizana. “Crno-bijeli pobijedili Radnik 2:0.

Stevan JOVETIĆ (Monako, Francuska) Trenutno najbolji igrač Monaka i jedan od boljih u Ligi 1. Nastavlja se teror Jovetića – ušao na startu drugog poluvremena protiv Lila i postigao pobjedonosni gol (2:1).

Dejan DAMJANOVIĆ (Suvon, Južna Koreja) Odigrao cijelu utakmicu. Suvon igrao 1:1 sa Pohangom.

Meris SKENDEROVIĆ (Hofenhajm, Njemačka) Zatresao mrežu u remiju sa Kikersima (2:2). Mladi reprezentativac Crne Gore povremeno dobija šansu i u prvom timu.

Marko OBRADOVIĆ (Jenisej, Rusija) Solidna partija u minimalnoj pobjedi nad Fakelom (1:0).

Ognjen ROLOVIĆ (Birkirkara, Malta) Dobio priliku od 84. minuta. Teško je za to vrijeme mogao da ostavi značajniji utisak u trijumfu nad Tarksijenom (1:3).

Ivan IVANOVIĆ (Pobeda, Makedonija) Ušao posljednjih 20 minuta. Velika pobjeda za Pobedu nad Rabotničkim (2:0).