Ubjedljiva pobjeda za kraj grupne faze

Piše: Ognjen 875 pregleda Dodaj komentar
Dejan Starcevic Photography

Rukometašice Budućnosti sa drugog mjesta u grupi C i prenešena četiri boda idu u glavnu rundu Lige šampiona – izabranice Dragana Adžića u posljednjem kolu preliminarne runde savladale su Bitighajm 34:28 (18:14) i ostvarile četvrtu pobjedu ove sezone, uz dva poraza od Bresta. Nakon pobjede Bresta u Rumuniji protiv Ramniku Vlčee, Bitighajm je bio u igri za plasman u glavnu rundu (potreban mu je bio bod u Podgorici), ali naše šampionke nijesu dozvolile iznenađenje – sigurnom igrom tokom svih 60 minuta slavile i u drugom međusobnom duelu i na najbolji način zaključile grupnu fazu. Slijedi pauza u elitnom takmičenju zbog Svjetskog prvenstva za rukometašice u Japanu, a glavna runda počinje krajem januara naredne godine. Brest u glavnu rundu prenosi maksimalnih osam, Budućnost četiri, a Ramniku Vlčea će krenuti bez bodova.

Najefikasnija u našetm timu bila je Jovanka Radičević sa osam, Tatjana Brnović dodala je šest, a gol manje Majda Mehmedović.

U njemačkom timu bolje istakla se Kim Naidžinavičus sa šest, dok su po gol manje postigle Maura Vizer i Laura Van Der Hejden.

Budućnost je, nakon izjednačenog početka meča, u 23. minutu prvi put stekla prednost od četiri gola (14:10) nakon drugog vezanog gola Radičević, koliko je bilo i na poluvremenu (18:14).

U 45. minutu bilo je 25:18 (četvrti pogodak postigla Mehmedović), dok je razlika u 52. minutu bila dvocifrena (31:21), nakon što je iz kontre pogodila Vujović.

Gost je samo jednom vodio, u šestom minutu bilo je 3:2, kada je Van Der Hejden zatresla mrežu Sando.

BUDUĆNOST – BITIGHAJM 34:28 (18:14)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Opava, Valek (Češka). Sedmerci: Budućnost 6 (5), Bitighajm 5 (4). Isključenja: Budućnost 4, Bitighajm 4 minuta.

BUDUĆNOST: Rajčić (10 odbrana), SANDO (1 odbrana), RADIČEVIĆ 8 (3), Konatar, JAUKOVIĆ 3, Pletikosić, Vujović 2, Džaferović, LAZOVIĆ 3, Godeč 2, Premović 2 (2), BRNOVIĆ 6, Bulatović, RAMUSOVIĆ 1, MEHMEDOVIĆ 5, Raičević 3.

BITIGHAJM: EKERLE (11 odbrana), Salamaha (sedmerac), VIZER 5 (2), Lauenrot 1, ORDAL 2, BERGER 2, Lerper, VAN DER HEJDEN 5, Šulce, KUDLAČ-GLOC 3, Naidžinavicius 6 (2), Gauči, VOLER 4, Braun.