Ubjedljiv trijumf kadeta u Jermeniji

Piše: Vladan 642 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore upisala ubjedljivu pobjedu u prvom prijateljskom odmjeravanju snaga sa vršnjacima iz Jermenije…

Izabranici Obrena Sarića odigrali su odličan meč u Jerevanu i upisali potpuno zasluženu pobjedu u današnjem susretu sa domaćinom.

Mrežu Jermenije naša selekcija načela je u 21. minutu nakon odlične akcije Vukotića i Markovića, koju je rutinskom realizacijom u pogodak pretvorio Perović.

Do odlaska na odmor naša selekcija uspjela je još jednom da zatrese mrežu rivala, ovog puta nakon odlčne solo Gaševića i asistencije za Drndara.

„Sokolići“ su u nastavku krenuli istim tempom, pa je već nakon pet minuta igre golman Jermenije bio primoran da vadi loptu iz mreže – Marković je odličnim dodavanjem po sredini terena omogućio Kulundžiću da se upiše u strijelce.

Odlična saradnja Vukotića i Mijovića u 62. minutu krunisana je četvrtim pogotkom naše selekcije, da bi do kraja susreta Mikaeljan, udarcem sa ivice kaznenog prostora, postavio konačan rezultat susreta.

– Danas smo bili homogeni, agresivni i u većem dijelu utakmice izgledali smo kao jako ozbiljna ekipa. Pokazali smo raznovrsnost i efikasnost i kao plod takve igre došla je pobjeda. U posljednjh 20. minuta koncentracija nije bila na nivou a dolazak na drugu, takozvanu ničiju loptu, trebao je biti intezivniji. To su važni segmenti igre koje moramo popraviti, rekao je selektor Sarić.

Dvije selekcije odigraće revanš meč u četvrtak sa početkom u 17:00 časova.

JERMENIJA – CRNA GORA 1:4

0:1 – Dejan Perović 21′, 0:2 – Aldin Drndar 41′, 0:3 – Andrija Kulundžić 46′, 0:4 – Lazar Mijović 62′, 1:4 – Roman Mikaeljan 76′

Jermenija: Telman Movsesov, Samvel Hanumjan (od 79. Arman Pogikjan), Arsen Galstjan (od 79. Albert Darbinjan), Vard Musikjan (od 46. Artur Melikjan), Robert Bagramjan (od 79. Edgar Tamazjan), Stepan Sahradjan (od 68. Stjopa Mirtčjan), Avetis Avetisjan (od Grigor Muradjan), Karen Nalbandjan (od 68. Roman Mikaeljan), Denis Ismaeli (od 79. Vrež Čilojan), Narek Alaverdjan (od 58. Levon Darbinjan), Georg Tarahčjan (od 58. Georg Arabjan).

Crna Gora: Lazar Baltić, Stefan Dajević, Andrija Marsenić, Andrijan Avduljaj, Vuk Ćosić, Dejan Perović (od 46. Andrija Kolundžić (od 59. Lazar Mijović)), Milan Vukotić, Ognjen Gašević (od 77. Vlado Gajić), Blagota Mirković (od 68. Mladen Kovačević), Bogdan Obradović, Aldin Drndar (od 46. Petar Vuković).