Ubjedljiv poraz Budućnosti od Baskonije

Piše: Vladan 842 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti nastavili su loš niz u Evroligi i ubilježili i šesti uzastponi poraz u ovom takmičenju. Baskonija je u Vitoriji slavila rezultatom 82-62.

Ekipa sa sjevera Španije je tokom čitavog meča bila bolja a Budućnost je uspjela da dobije samo drugu četvrtinu rezultatom 16-19. Osim igre u toj četvrtini, nije bilo previše dobrih stvari za vidjeti od “plavih” u ostatku utakmice.

Budućnost je pogotovo bila slaba u igri pod košem, centri su zakazali – Bitadze je postigao 7 poena dok Barović nije uspio da se upiše za više od 11 minuta na terenu. Najnovije pojačanje Vilijams imao je još jednu blijedu partiju upisavši svega 2 poena.

Uobičajeno, najbolji u ekipi Budućnosti bio je Kol sa 17 poena, dok je samo još Erl Klark bio dvocifren ubacivši 13 poena.

Budućnost u nedjelju dočekuje Cibonu u posljednjem kolu ABA lige, dok će u utorak gostovati Fenerbahčeu u 27. kolu Evrolige.