U21: Debakl mladih u Poljskoj

Piše: Vladan 852 pregleda Dodaj komentar

Mlada fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 6:0 u duelu sa odgovarajućom selekcijom Poljske u meču koji je večeras odigran u Gdanjsku.

Selekcija sastavljena većinom od igrača koji će braniti boje Crne Gore u kvalifikacijama za naredno U21 Evropsko prvenstvo (igrači rođeni 1996. godine i kasnije) nije uspjela da parira uigranoj i raspoloženoj selekciji Poljske.

„Sokoli“ su prvi imali priiku da dođu do pogotka ali je u osmom minutu susreta Janketić od centra sa loptom ka golu protivnika ali su ga protivnički štoperi sustigli i zaustavili u namjeri da pogodi mređu Dragovskog.

Poljaci su do prednosti došli u 31. minutu nakon akcije po lijevoj strani i povratne lopte za Formelu koji je sa ivice kaznenog prostora plasirao loptu u dalji ugao gola naše selekcije. Dva minuta kasnije centaršut sa desne strane u pogodak je udarcem glavom sa prve stative pretvorio Kovnacki.

Nakon 15. minuta igre u nastavku Stepinski je fantastičnim udarcem sa 20 metara pogodio gornji desni ugao našeg gola, da bi u 72. minutu Formela preciznim udarcem krunisao odličnu kontru Poljaka.

Stepinski se po drugi put upisao u strijelce nakon kornera u 77. minutu, dok je konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi vremena postavio Buksa.

Teško je komentarisati utakmicu kada se pretrpi ovako ujedljiv poraz. Prvo poluvrijeme odigrali smo solidno, osim par grešaka od kojih su Poljaci iskoristili dvije da dođu do prednosti. U drugom poluvremenu bilo je potpuno suprotno, uz dosta neodgovornosti, nonšalantnosti i neprofesionalizma… Izmjene nisu donijele poboljšanje u igri, čak naprotiv, u drugom dijelu nije bilo ništa dobro u našoj igri. Zbog svega toga, zbog pristupa igri u drugom poluvremenu, pretrpjeli smo visok poraz. Poljaci su kvalitetnij i fizički bolje pripremljeni i više nego dobro su iskoristili sve naše mane, kojih je večeras bilo previše, rekao je selektor Radonjić.

aldin adzovic

Poljska – Crna Gora 6:0

1:0 – Formela 31′, 2:0 – Kovnacki 33′, 3:0 – Stepinski 60′, 4:0 – Formela 72′, 5:0 – Stepinski 77′, 6:0 – Buksa 90’+

Poljska: Bartolomej Dragovski, Tomaš Kedžiora, Jan Bednarek (Mihal Marčanik), Jaroslav Jah, Lukaš Moneta, Dariuš Formela (Krištov Pjatek), Jaroslav Kubicki, Radoslav Muravski (Alan Urjga), Kamil Mazek (Arkadiuš Reka), David Kovnacki (Adam Buksa), Mariuš Stepniski. Selektor: Marcin Dorna.

Crna Gora: Lazar Carević, Dragan Grivić (Momčilo Rašo), Boris Kopitović, Miloš Drinčić, Andrija Vukčević, Aldin Adžović (Anđelo Rudović), Dejan Kotorac (Dušan Lagator), Zoran Petrović (Milan Vušurović), Deni Hočko (Oliver Šarkić), Velizar Janketić (Stefan Vukčević), Driton Camaj (Luka Maraš). Selektor: Mojaš Radonjić.