U19: Velšani slavili u prvom meču

Piše: Ognjen 2.3k pregleda Dodaj komentar

Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom prijateljskom meču od selekcije Velsa rezultatom 2:0.

Velšani su do pobjede došli u drugom dijelu susreta, iako su mnogo bolju igru prikazali u prvom dijelu susreta. Miljenovićevi izabrabici u nastavku su stvarali šanse, ali je domaćin bio konkretniji i realizovao dvije prilike.

U većem dijelu prvog poluvremena naša selekcija je bila u podređenom položaju. Velšani su stvorili nekoliko izglednih prilika, ali se istakao golman Ličina koji je odlično reagovao i sačuvao mrežu našeg gola.

Izmjene obavljene na poluvremenu susrete od strane selektora Miljenovića dale su rezultat, pa je naša selekcija pružila mnogo bolju igru i imala nekoliko izglednih prilika.

Prva u nizu prilika viđena je u 65. minutu nakon kornera sa desne strane i udarca glavom Baošića. Golman domaćih uspio je da skine loptu sa gol linije, koje je nakon njegove intervencije došla do Šarkića. Naš defanzivac sa tri metra umjesto mreže pogodio je prečku protivničkog gola.

Samo dva minuta kasnije Kažić se našao sam ispred protivničkog golmana ali je sa par metara poslao loptu pored gola.

Kazna za promašaje stigla je u 71. minutu – loše postavljanje naše odbrane kaznio je Evans koji nebranjenu mrežu našeg gola zatresao udarcem sa osam metara. Devet minuta kasnije, nakon prodora po lijevoj strani i centaršuta Šihan je po drugi put na meču matirao Ličinu.

Miljenovićevi izabranici do kraja susreta imali su još dvije prilike da zatresu protivničku mrežu. Prvu je prospustio Janković u 84. minutu. Kapiten naše selekcije prihvatio je loptu na sredini terena, u solo prodoru „nanizao“ pet protivničkih igrača, izašao sam na golmana i zatim poslao loptu nekoliko centimetara pored lijeve stative.

Dva minuta kasnije Ćosić se našao u izglednoj prilici ali je njegov udarac sa desetak metara zaustavio Preston.

– Koliko je fudbal nepredvidiva igra pokazala je današnja utakmica. U prvom poluvremenu Vels je bio bolji i propustili su nekoliko šansi da dođu do prednosti, dok smo u drugom poluvremenu mi bili puno bolji, stvarali šanse i za promašaje bili kažnjeni. Igrom u drugom poluvremenu mogu biti zadovoljan i igrači koji su ušli na poluvremenu pokazali su da na njih možemo najozbiljnije računati. Ostala nam je još jedna utakmica gdje će svi dobiti šansu i poslije koje ćemo imati jasnu situaciju što se tiče igrača koji će ići na turnir elitne runde, rekao je Miljenović.

Isti rivali odmjeriće snage u četvrtak sa početkom u 15.00 časova.

Vels – Crna Gora 2:0