U19: Težak poraz u Tirani

sport
Piše: sport 847 pregleda Dodaj komentar

omladinciOmladinska reprezentacija Crne Gore poražena je danas u prijateljskom susretu od odgovarajuće selekcije Albanije rezultatom 5:1.

Izabranici Aleksandra Miljenovića riješili su prvo poluvrijeme u svoju korist, ali je u nastavku igre viđna potpuna dominacija domaćina, krunisana sa pet pogodaka.

Naša selekcija je na odmor otišla sa golom prednosti, pošto je Boljević u posljednjem minutu prvog dijela nakon solo prodora pogodio mrežu protivnika. Naš napadač je prije vodećeg pogotka imao dvije prilike da se upiše u strijelce ali je golman Albanije odlično intervenisao.

Domaćin je u prvom dijelu imao priliku da dođe do pogotka preko Đinija ali je Kordić vrhunskom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Nastavak susreta donio je potpuni pad u igri u našoj selekciji, što su Albanci znali da iskoriste. Prva dva gola došla su nakon akcija po desnoj strani i ubacivanja koje je realizovao Čekići.

Treći gol Albanci su postigli nakon prekida i ubacivanja Imeraja koji je u srcu kaznenog prostora pronašao Sokolija – napadač domaćih udarcem glavom matirao je Kordića. Posljednja dva gola domaćih došla su nakon solo akcija.

Nakon meča selektor Miljenović kritikovao je igru svog tima.

– Moram da kažem da sam razočaran zbog ovog rezultata. Ovaj meč trebao je da bude dobra provjera, međutim ispalo je potpuno suprotno. Odigrali smo lošu utakmicu u kojoj uopšte nismo ličili na ekipu. Desio nam se loš dan u kojem su Albanci sve šanse pretvorili u golove. Iz ovakvih poraza mora se izvući pouka, a priliku za popravni imaćemo već za dva dana kada ćemo nastupiti sa znatno izmijenjenim sastavom jer se Janković, Boljević, Ilinčić i Vukčević vraćaju klupskim obavezama, rekao je Miljenović.

Dvije selekcije odigraće revanš meč u četvrtak u Tirani.

Albanija – Crna Gora 5:1