U19: Omladinci poraženi od Farskih Ostrva

Piše: Vladan 714 pregleda Dodaj komentar

Omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore porazom je otvorila kvalifikacioni turnir za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Naš tim je u Petrovcu izgubio od Farskih Ostrva sa 2:1.

Početak meča nije nagovještavao ovakav rasplet – Crna Gora je u prvom poluvremenu bila bolji tim i zasluženo vodila golom Miloša Drinčića, koji je u gol pretvorio centaršut Burzanovića iz slobodnog udarca. Ipak, na samom početku drugog poluvremena Farani su uspjeli da uzvrate i preko jedina dva šuta u okvir gola preokrenu rezultat. Agnarson je u četvrtom minutu nastavka izjednačio, da bi osam minuta kasnije Miler potpisao potpuni preokret.

Danas se vidjelo koliko je fudbal nepredvidiv. Odigrali smo vrlo korektno prvo poluvrijeme, vodili, imali inicijativu i propustili nekoliko odličnih šansi da povećamo prednost. Međutim, na početku drugog poluvremena, poslije izgubljene lopte i konfuznosti posljednje linije naš protivnik je izjednačio, da bi vrlo brzo nakon toga postigao i drugi gol, iz prekida. Nakon preokreta naša ekipa je psihološki potpuno “pala”, pa smo do kraja utakmice pokušavali više stihijski nego sa idejom kako da izjednačimo – rekao je nakon utakmice selektor Aleksandar Miljenović.

Put do elitne runde sada je značajno otežan, a naš tim će ponovo na teren za samo dva dana, kada će u Petrovcu dočekati Kipar. Kiprani su danas u Trening kampu FSCG poraženi od Hrvatske sa 4:0.

Sada je važno da ekipu psihološki podignemo i pripremimo za utakmicu sa Kiprom, koja nas očekuje za dva dana. Momci moraju da shvate da se u fudbalu događaju ovakve stvari, da su pred nama još dvije utakmice kojima moramo ozbiljno da pristupimo kako bi ostvarili pozitivan rezultat – istakao je Miljenović.

Crna Gora i Kipar će u petak od 12 časova igrati pod Malim brdom u Petrovcu, dok će Hrvatska i Farska Ostrva odmjeriti snage u Podgorici u istom terminu.
Farska Ostrva – Crna Gora 2:1 (0:1)