U19: Omladinci pobijedili Dansku

Piše: Vladan 797 pregleda Dodaj komentar

Omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je rezultatom 3:1 odgovarajuću selekciju Danske u drugom prijateljskom susretu dvije selekcije koji je danas odigran na glavnom terenu Trening kampa FSCG.

Pobjedu Miljenovićevoj četi donijeli su Boris Cmiljanić i debitant u omldinskoj selekciji Nikola Vujnović, koji je dva puta tresao mrežu protivnika.

Nakon poraza i neubjedljive igre u prvom susretu, naši omladinci danas su odigrali mnogo bolje i došli do zaslužene pobjede, iako su gosti prvi došli do prednosti.

Prvi ozbiljan pokušaj da se ugrozi gol protivnika viđen je u 13. minutu kada je Jakobsen, nakon duplog pasa sa Jensenom, pogodio stativu našeg gola udarcem po zemlji sa ivice kaznenog prostora. Naši omladinci odgovorili su u 26. minutu preko Vujnovića koji je odlično šutirao sa dvadesetak metara ali je Hojbjerg zaustavio njegov udarac.

Samo minut kasnije Danci su došli do prednosti – veliku grešku golmana Ličine, koji je bez potrebe u kaznenom protostu srušio napadača gostiju, preciznim udarcem sa bijele tačke krunisao je Vongelmut.

Pogodak protivnika probudio je Miljenovićeve izabranike, koji su preuzeli kontrolu, držali loptu i diktirali tempo pa je izjednačenje stiglo u 37. minutu. Odličan kontranapad naše selekcije i fenomenalno dodavanje Pepića i pogodak je, nakon što je obišao protivničkog golmana, pretvorio Nikola Vujnović.

Do potpunog preokreta došlo je četiri minuta kasnije – Janković je nakon odličnog solo prodora po desnoj strani uposlio Cmiljanića koji se dobro izborio za poziciju i udarcem sa pet metara matirao nemoćnog Hojbjerga.

Naša selekcija bila je bolja od rivala i u većem dijelu drugog poluvremena, a nagrada za dobru i požrtvovanu igru stigla je u 60. mimutu. Izuzetno uporni Vujnović uspio je da se nakon povratnog pasa izbori za loptu u duelu sa protivničkim golmanom i štoperom, nakon čega je poslao u nebranjenu mrežu.

Selektor Miljenović je nakon meča izjavio

Danas smo odigrali mnogo bolju utakmicu i dešava se to često u mlađim kategorijamam da u dva dana prikazana igra bude poputno suprotna. Postigli smo tri lijepa gola a mislim da je igra koju smo pružili mogla da zadovolji prisutnu publiku. I pored ostvarenog trijumfa, vidljivo je da su igrači Danse fizički spremniji i igrači će morati da porade na tom segmentu kako bi spremni dočekali elitnu rundu kvalifikacija. Sve u svemu, možemo biti zadovoljni poslije ova dva meča jer smo mogli i kroz prethodni poraz i kroz ovu pobjedu da sagledamo i dobre i loše strane u našoj igri, rekao je Miljenović.

Crna Gora – Danska 3:1