U19: Danska pobijedila Crnu Goru u prvom susretu

Piše: Vladan 739 pregleda Dodaj komentar

fudbaleri crne gore omladinciOmladinska reprezentacija Crne Gore poražena je u prijateljskom susretu sa selekcijom Danske rezultatom 2:1.

Danci su u prvom prijateljskom meču koji će dvije selekcije odigrati ove sedmice uspjeli da u oba poluvremena po jednom zatresu mrežu Ličine, dok se mreža protivnika zatresla samo jednom, nakon udarca Marka Jankovića sa bijele tačke u finišu susreta.

Izabranici Aleksandra Miljenovića odigrali su dobar meč sa izuzetno jakim protivnikom, koji je uspio da nametne svoj ritam tokom većeg dijela susreta. Danci su uspjeli da stvore veći broj prilika, od kojih su uspjeli da iskoriste dvije i dođu do pobjede u današnjem susretu.

Ličina je u prvom dijelu susretau dva navrata odlično intervenisao nakon pokušaja Mikela Jensena. Naš golman nije imao rješenje za udarac Pola u 15. minutu, koji je precizan nakon fenomenalnog dodavanja Hjulsagera.

Gosti su povećali prednost nakon 23. minuta igre u nastavku. Danski vezista Markondes odlično je prošao po desnoj strani, ušao u kazneni prostor i jakim udarcem matirao Ličinu.

Do kraja susreta naša selekcija igrala je ofanzivnije, najčešće pokušavala da ugrozi gol protvnika nakon ubacivanja, ali su „sokolići“ do pogotka došli sa bijele tačke. U posljednjem minutu regularnog toka susreta, Kažić je nakon duplog pasa sa Vujnoviće srušen u kaznenom prostoru. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je kapiten Marko Janković.

Jako loše smo odigrali prvo poluvrijeme, u kojem smo igrali dugim loptama i bez prave prilike. U nastavku meča je to bilo bolje, ali nedvoljno dobro da se stigne do povoljnog rezultata. Imamo novi meč za dva dana i pokušaćemo da ostvarimo bolji rezultat nego u današnjem susretu, rekao je Miljenović.

Naredni meč istih rivala igra se u četvrrtak na terenu Trening kampa FSCG sa početkom u 15.00 časova.

Crna Gora – Danska 1:2