Mlađa omladinska reprezentacija bolja od Bjelorusije

Piše: Vladan 746 pregleda Dodaj komentar

Mlađa omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je rezultatom 1:0 vršnjake iz Bjelorusije u prijateljskom meču koji je danas odigran na Trening kampu FSCG.

Izabranici Aleksandra Miljenovića u današnjem susretu prikazali su mnogo više od protivnika i imali nekoliko prilika da upišu ubjedljiviju pobjedu.

Prva prilika na meču viđena je u desetom mintu kada se Perović našao u izglednoj prilici i sa desetak metara tukao pored stative.

Pitanje pobjednika riješeno u 26. minutu kada je Perović iskoristio dodavanje Đuričkovića i udarcem sa 12 metara zatresao protivničku mrežu.

Nakon 15. minuta igre u nastavku Camaj je imao priliku da duplira prednost našeg tima, ali je njegov udarac sa desetak metara odličnom intervencijom zaustavio protivnički golman. Isti igrač je deset minuta prije kraja susreta pokušao iz slobodnog udarca da se upiše u strijelce, ali je lopta završila preko prečke.

Posljednju priliku na susretu imao je Vorotović koji je tukao glavom sa sedam metara ali je Kuršubadze još jednom odlično intervenisao.

Po nekom nepisamom pravilu uvijek bolje odigramo drugu utakmicu kada igramo prijateljski dvomeč. U potpunosti sam zadovoljan današnjom utakmicom. Mislim da smo dobro odigrali cijeli meč i zasluženo pobijedili. Tokom cijele utakmice smo imali incijativu, imali još nekoliko lijepih prilika dok gosti nisu uputili nijedan udarac u okvir gola. I danas su svi pozvani igrači dobili šansu, osim Vukčevića jer smo procijenili da bi mu bilo previše zbog klupskih obaveza, rekao je Miljenović.

Crna Gora – Bjelorusija 1:0