U17: Poraz kadeta od BiH u prvom duelu

Piše: Vladan 865 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 3:0 od selekcije Bosne i Hercegovine u prijateljskom susretu koji je danas odigran na terenu Trening kampa FSCG u Podgorici.

Pitanje pobjednika riješeno je u prvom poluvremenu, tokom kojeg su Bosanci imali više od igre, stvorili nekoliko prilika i dva puta zatresli mrežu.

Bosanci su do prednosti došli u 16. minutu zahvaljujući fantastično izvedenom korneru Savića i lošoj procjeni Popovića – vezista gostiju zatresao je mrežu direktnim udarcem iz ugla. Na isteku pola sata igre Bosanci su oduzeli loptu Srđanu Krstoviću na sredini terena, dobro organizovali kontranapad koji je Imamović iskoristio da duplira prednost svog tima.

Do odlaska na odmor naša selekcija zaprijetila je preko Brnovića, ali je lopta nakon udarca sa 20. metara završila pored stative protivničkog gola.

Drugo poluvrijeme donijelo je ravnopravnu borbu i veliki broj duela na sredini terena, što je uticalo na izostanak izglednih prilika pred oba gola. Ipak, Bosanci su u nadoknadi vremena došli do trećeg pogotka i to zahvaljujući Babiću koji je loše intervensiao nakon ubacivanja sa desne strane i pogodio sopstvenu mrežu.

Podbacili smo danas u gotovo svim segmentima igre, kompletna ekipa odigrala je ispod očekivanja. Slaba igra donijela je gršeke koje su omogućile protivniku da dođe do lakih pogodaka i riješi pitanje pobjednika. Možda smo očekivali više nakon dobrog izdanja u prethodnom prijateljskom dvomeču koji smo odigrali sa Češkom… Ipak, danas nismo pružili ni dio onog što je prikzanog u dva pomenuta duela. Tokom cijelog meča nismo uspjeli da dođemo do igre a samim tim ni do ozbiljnije prilike da ugrozimo gol protivnika. Moramo biti samokritični i izvući pouke iz loše igre koju smo prikazali danas, kako bi smo ispravili greške u revanšu koji se igra za dva dana, rekao je selektor Miličković.

Dvije selekcije odigraće revanš meč u četvrtak, 16. februara na terenu Trening kampa FSCG sa početkom u 11:00 časova.

Crna Gora – Bosna i Hercegovina 0:3

0:1 – Savić 16′, 0:2 – Imamović 30′, 0:3 – Babić 80’+2′ (a.g.)

Crna Gora: Balša Popović, Adnan Jašarović (Jonathan Drešaj), Bojan Roganović (Nemanja Petrović), Srđan Krstović (Ivan Mićunović), Anto Babić, Miloš Brnović (Nikola Stanišić), Sergej Grubač (Vasko Stojković), Petar Pavlićević (Nikola Tripković), Velimir Vlahović, Danilo Pešukić (Marko Rakonjac), Nikola Krstović. Selektor: Boris Miličković.

Bosna i Hercegovina: Jasmin Kršić, Dobrica Tegeltija (Enio Zilić), Dino Kurbegović (Ahmed Hasanović), Rijad Sadiku (Nemanja Vještica), Jusuf Gazibegović, Marko Brkić (Mateo Božić), Stefan Santrač (Armin Crnkić), Milan Šikanić (Elvis Mehanović), Armin Imamović (Domagoj Marušić), Milan Savić (Adis Mujkić), Abdulah Džafo (Eldin Omerović). Selektor: Sakib Malkočević.