U17: Poraz Crne Gore od Litvanije nakon jedanaesteraca

Piše: Vladan 775 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u posljednjem kolu UEFA razvojnog turnira od vršnjaka iz Litvanije rezultatom 5:4 nakon izvođenja jedanaesteraca. Meč odigran na Gradskom stadionu u Vogošću u regularnom toku završen je rezultatom 1:1.

Miličkovićevi izabranici stvorili su veći broj prilika od protivnika u regularnom toku susreta, prvi pronašli put do mreže rivala, ali su pet minuta prije kraja dozvolili Litvancima da dođu do izjednačenja i prilike da o pobjedniku odlučuje izvođenje jedanaesteraca.

Litvanici su prvi zaprijetili ali je udarac Utkusa sa desetak metara Popović zaustavio odličnom intervencijom.

Naša selekcija odgovorila je nakon odličnog prodora Pešukića po desnoj strani i povratne lopte za Gluščevića koji je tukao sa ivice kaznenog prostora neposredno pored stative gola protivnika.

U izglednoj situaciji da ugrozi gol rivala našao se i Anto Babić – naš defanzivac tukao je glavom sa pet metara pored gola koji je čuvao Bražinskas.

Osam minuta prije kraja susreta Stanišić je odlično centrirao sa desne strane i pronašao Grubača u kaznenom prostoru protivnika. Naš napadač glavom je zakucao loptu iza leđa protivničkog golmana.

Samo tri minuta kasnije Dolžnikov se našao na pravom mjestu i pogodio za izjednačnje nakon udarca Baulina i odbijene lopte od strane Popovića.

Ponovo smo odigrali pravu takmičarsku utakmicu u kojoj smo imali dobar pristup i odnos prema igri svih igrača. U prvom poluvremenu smo uspjeli da napravimo dvije odlične situacije koje nismo iskoristili, dok smo u drugom izmjenama uspjeli da utičemo na tok igre pa smo bili bolji u tom dijelu. Postigli smo gol i imali još nekoliko dobrih situacija. Međutim, dozvolili smo Litvanicima da u samom finišu dođu do izjednačenja, u momentu kad smo bili sa igračem manje u polju. Ovim turnirom možemo biti zadovoljni, kao i izdanjima na turniru jer smo pokazali da možemo da se nosimo sa rivalima. Iskoristili smo sve tri utakmice da damo šansu svim igračima, uvjerili se u njihove sposobnosti kao i na koga možemo računati za memorijal „Miljan Miljanić“ koji se u junu održava u Srbiji, rekao je Miličković.

Litvanija – Crna Gora 1:1 (penali 5:4)

0:1 – Grubač 72′, 1:1 – Artuir Dolžnikov 75′

Litvanija: Arijus Bražinskas, Valdas Antužis (Renatas Banevičius), Deividas Raunilaitis (Matas Kubilius), Kipras Kažukolovas, Matas Vareika (Artur Dolžnikov), Edgardas Utkus (Matias Gudaitis), Džiugas Raudonius, Karolis Uzela (Matas Ramanauskas), Arnas Paura, Darius Zbauskas (Arnold Baulin), Artur Dolžnikov.

Crna Gora: Balša Popović, Anto Babić, Nemanja Petrović, Petar Pavlićević (Ivan Mićunović), Stefan Milić, Johnatan Drešaj, Marko Rakonjac (Vasko Stojaković), Ivan Vujačić, Luka Tiganj (Nikola Stanišić), Danilo Pešukić (Bojan Roganović), Andrija Gluščević (Sergej Grubač).