U17: Kadeti poraženi od Republike Irske

Piše: Vladan 676 pregleda Dodaj komentar

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je u drugom kolu turnira elitne runde kvalifikacija za plasman na U17 Evropsko prvenstvo koji se održava u Poljskoj.

„Sokolići“ su u drugom meču na turniru pretrpjeli poraz rezultatom 3:0 od vršnjaka iz Republike Irske.

Naši kadeti odigrali su dobro prvo poluvrijeme u duelu sa Ircima, ali je pogodak Molumbija u sudijskoj nadoknadi vremena otvorio vrata pobjede protivniku. Miličkovićevi izabranici u nastavku nisu uspjeli da održe ritam iz prvog dijela, što je protivnik iskoristio i još dva puta zatresao mrežu Carevića.

Gužvu u našem kazenom prostoru u posljednjem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena Irci su iskoristili da dođu do prednosti – lopta se nakon karambola odbila do Molumbija koji je poslao iza leđa našeg golmana.

Izabranici Toma Mohena duplirali su prednost u 71. minutu pogotkom Malona koji je se najbolje snašo u gužvi ispred Carevićevog gola i udarcem sa pet metara pogodio metu. U samom finišu meča Irci su došli do trećeg pogotka preko Birnea koji je odigrao dobar dupli pas sa jednim od saigrača i nakon toga udarcem sa desetak metara matirao i danas dobrog Carevića.

U prvom poluvremenu današnje utakmice pružili smo čvrstu i disciplinovanu igru, taktički dobro stajali na terenu i parirali protivniku. Znali smo kako će Irci igrati na ovom meču i na osnovu toga smo postavili igru. Međutim, u samom finišu prvog poluvremena, nakon gužve primili smo gol koji je umnogome uticao na našu igru u nastavku susreta… Taj pogodak donio uticao je na pad na psihološkom planu kod naših igrača. Pokušali smo u drugom dijelu da izmjenama unesemo promjenu, ali su Irci iskoristili bolju fizičku pripremljenost i u finišu susreta još dva puta uspjeli da materijalizuju naše greške i dođu do pogodaka. Na kraju, rezultat koji je ostvaren previsok je u odnosu na ono što je viđeno danas na terenu. Ostaje da se igrači oporave i pripreme za treći meč na turniru protiv selekcije Srbije i pokušamo da popravimo utisak sa ovog prvog nastupa na turniru elitne runde kvalifikacija, rekao je selektor Miličković.

U posljednjem kolu turnira, koje je na programu 2. aprila naša selekcija sastaje se sa vršnjacima iz Srbije. Meč koji se igra u Siedlicama počinje u 18 časova.

Republika Irska – Crna Gora 3:0

1:0 – Molumbi 40’+3′, 2:0 – Malon 71′, 3:0 – Birne 79′

Republika Irska: Mark Travers, Tajrek Vilson, Deklan Rajs, Dara O’Šea, Li O’Konor, Džejson Molumbi, Tomas Birne, Danije Mekkena, Glen Mekoli (od 53. Entoni Skali), Tomas O’Konor, Rian O’Saliven (Stefen Malon). Selektor: Tom Mohan.

Crna Gora: Lazar Carević, Radule Krulanović, Jovan Jablan, Miloš Drinčić, Miliš Zečević, Božidar Damjanović, Ognjen Stijepović (Aleksa Marušić), Zvonko Ceklić (Martin Prenkočević), Danilo Leković (Deni Piranić), Ilija Vukotić, Sergej Grubač. Selektor: Boris Miličković.