U modi je Montenegro – Ivanović i drugovi srušili Armani Milano

Piše: Ognjen 619 pregleda Dodaj komentar

Plej-of italijanskog košarkaškog prvenstva počeo je neočekivanim porazom prvog favorita za titulu.

Dvostruki uzastopni šampion i najbolji tim u regularnom toku Armani Milano izgubio je na svom parketu od osmoplasirane Orlandine koja je u posljednjem meču regularnog dijela obezbijedila mijesto u doigravanju.  U prvom meču četvrtfinala rezultat je bio 87:80 za ekipu našeg Džonija Ivanovića.

Važan šraf u pobjedi gostiju sa Sicilije bio je upravo crnogorski reprezentativac.

Bivši plejmejker Mornara i Budućnosti za 30 minuta na parketu ubacio je 13 poena (uz sedam asistencija), među njima i trojku na minut prije kraja kojom je njegov tim definitivno prelomio meč (83:75).

Najkorisniji igrač meča bio je nekadašnji reprezentativac Srbije i Crne Gore Milenko Tepić sa 17 poena i 6 asistencija.

Armani je domaćin i drugog susreta četvrtfinala, koji je na programu u nedjelju.