U jatu “hrabrih sokolova”: Učinak reprezentativaca prethodnog vikenda

Piše: Vladan 644 pregleda Dodaj komentar

Dnevne novine donose učinak crnogorskih reprezentativaca u klubovima.

GOLMANI

DANIJEL PETKOVIĆ (Anže) U Ligi 1 sjedi na klupi, a u Kupu brani Petković je ostavio odličan utisak u gostujućem trijumfu nad Rouenom (4:1). Anže se plasirao u 1/8 finala Kupa, igraće sa Renom 29. januara.

MILAN MIJATOVIĆ (Levski Sofija) Proljećnji dio prvenstva u Bugarskoj počinje 15. februara, drugoplasirani Levski nakon jesenjih 20 kola zaostaje pet bodova za liderom Ludogorecom.

MATIJA ŠARKIĆ (Aston Vila) Taman kada je krenuo da napreduje u škotskom Livingstonu, Aston Vila ga je povukla sa pozajmice da bude treći golman, pa dovela iskunog Pepea Rejnu, pa je naš Matija sada tek četvrti peti izbor. Nije bio ni na klupi za vikend na gostovanju Brajtonu (1:1).

ODBRANA

MARKO SIMIĆ (Pakhtakor) Početkom februara bi trebalo da počne novo prvenstvo Uzbekistana, a Simić kao šampion od 10. februara ulazi u avanturu zvanu Azijska Liga šampiona.

ADAM MARUŠIĆ (Lacio) Nije bio u kombinaciji za sastav ni protiv Kremonezea u Kupu (trijumf 4:0 na Olimpiku), ni protiv Sampdorije u domaćoj ubjedljivoj pobjedi od 5:1 u Seriji A.

STEFAN SAVIĆ (Atletiko Madrid) Uklopio se u sivilo “kolčonerosa” na gostovanju Eibaru u porazu od 2:0 odigrao cijeli meč i zaradio žuti karton.

MARKO VEŠOVIĆ (Legija Varšava) Fudbalsko proljeće u Poljskoj počinje 9. februara, Legija u drugi dio ulazi kao lider sa dva boda više od Krakovije.

BORIS KOPITOVIĆ (BATE Borisov) Novi šampionat u Bjelorusiji startuje krajem marta.

DUŠAN LAGATOR (Soči) Premijer liga Rusija je na zimskom odmoru do 28. februara.

RISTO RADUNOVIĆ (Astra) Rumunska Liga 1 se nastavlja 1. februara, Astra proljeće čeka sa drugog mjesta sa četiri boda manje od lidera Kluža.

IGOR VUJAČIĆ (Partizan) Šampionat Srbije se nastavlja 15. februara.

MOMČILO RASPOPOVIĆ (Rijeka) I Hrvati su na pauzi do 1. februara.

ALEKSANDAR ŠOFRANAC (Sutjeska) Telekom 1. CFL se nastavlja 18. februara.

DARKO BULATOVIĆ (Sutjeska) Telekom 1. CFL se nastavlja 18. februara.

NEMANJA SEKULIĆ (Zeta) Telekom 1. CFL se nastavlja 18. februara.

VEZNI RED

NIKOLA VUKČEVIĆ (Levante) Zbog crvenog kartona sa tribina gledao Levanteov poraz od Alavesa kod kuće (1:0).

VLADIMIR JOVOVIĆ (Jablonec) Česi kao uvod u drugi dio šampionata imali Tipsport ligu, igrao u pobjedama nad Bohemiansom (1:0) i Duklom Prag (3:2).

ALEKSANDAR ŠĆEKIĆ (Partizan) Šampionat Srbije se nastavlja 15. februara, a naš vezista je navodno na izlaznim vratima i zanimljiv je španskom Alavesu.

ALEKSANDAR BOLJEVIĆ (Standard Lijež) Igrao od 87. minuta u gostujućoj pobjedi Standarda nad Mehelenom (3:2).

SEAD HAKŠABANOVIĆ (Norčeping) Prvenstvo Švedske počinje 4. aprila, Hakšabanović je vezan za Norčeping još šest mjeseci na osnovu pozajmice iz Vest Hema, ali nije isključeno da promijeni sredinu za sve se pitaju “čekićari”

VUKAN SAVIĆEVIĆ (Visla Krakov) Šampionat Poljske se nastavlja 9. februara.

DENI HOČKO (Muskron) – Nije bio u kombinaciji za sastav u gostujućem porazu od Genta (3:1).

MARKO BAKIĆ (Muskron) Počeo da trenira nakon povrede, ali nije bio u kombinaciji za Gent.

BRANISLAV JANKOVIĆ (Sutjeska) Telekom 1. CFL se nastavlja 18. februara.

DAMIR KOJAŠEVIĆ (Sutjeska) Telekom 1. CFL se nastavlja 18. februara.

MARKO JANKOVIĆ (SPAL) – Igrao protiv Milana u srijedu na San Siru u Kupu 72 minuta (poraz 3:0), nalazi se na izlaznim vratima SPAL-a.

NAPAD

STEVAN JOVETIĆ (Monako) Igrao od 79. minuta u srijedu u domaćem porazu od PSŽ (4:1), sinoć igrao od starta protiv San Privea u Kupu Francuske.

FATOS BEĆIRAJ (Makabi Netanja) Postigao gol za 1:1 u gostima protiv Beitar Jerusalima, Makabi Netanja poražena sa 3:1.

STEFAN MUGOŠA (Inčon junajted) Nova sezona u južnokorejskog K1 ligi počinje 1. marta.