Turska i Rusija za zlato u Podgorici, Slobodan Kovačević sudi finale

Piše: Reprezentacija.me 314 pregleda Dodaj komentar

Ženske kadetske odbojkaške reprezentacije Turske i Rusije igraće u finalu Evropskog prvenstva, koje se održava u Podgorici.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije nije uspjela da se plasira u četvrto finale na prvenstvima Evrope, pa će peti put igrati utakmicu za treće mjesto prvenstvima Evrope. U prvom polufinalu Turska je večeras u Podgorici, u dvorani Verde, pobijedila Srbiju sa 3:1 (18:25, 25:21, 26:24 i 25:20), nakon tačno 102 minuta igre.

Izabranice Jove Cakovića su odigrale odličnu utakmicu protiv Turske iako bez Aleksandre Uzelac, zbog povrede skočnog zgloba. Od početka meča je Srbije igrala agresivno i uspjevala da uspješno parira Turskoj. Posle izjednačenja na 1:1, Srbija je imala priliku da povede sa 2:1, ali je Turska ipak bila srećnija. Najbolja u pobjedničkoj selekciji bila je Melisa Bukmen, sa 18 ostvarenih poena, dok je u Srbiji blistala Una Vajagić sa čak 27.

U drugom polufinalu nije bilo neizvjesnosti – nakon 68 minuta Rusija je savladala Italiju 3:0 (25:17, 25:22, 25:16). A meč je obilježila Manuela Ribeki, koja je ostvarila 17 poena, dok se u timu Rusije istakla Arina Fedoroceva sa 18.

U mečevima za razigravanje od 5. do 8.mjesta Rumunija je nakon drame savladala Sloveniju 3:2 (17:25, 25:23, 25:21, 14:25, 15:9), a Poljska je bila bolja od Slovačke 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:20).

Sjutra od 19 časova igraju Turska i Rusija finale, a Srbija i Italija igraće za treće mjesto od 16.30 časova. U utakmici za peto mjesto igraće Rumunija i Poljska (14h), a u meču za 7.mjesto od 11.30 časova sastaju se Slovenija i Slovačka.

Slobodan Kovačević prvi sudija finala

Veliko priznanje za Odbojkaški savez Crne Gore, Udruženje odbojkaških sudija Crne Gore i crnogorsku odbojku – međunarodni odbojkaški sudija iz Podgorice Slobodan Kovačević biće prvi sudija finalne utakmice Evropskog prvenstva u odbojci za kadetkinje (u17)!

U finalu će se sastati selekcije Turske i Rusije, a meč je na programu u petak u 19 časova u dvorani Verde (prenos na Sport klubu 2).

Evropsko prvenstvo za kadetkinje igra se u Podgorici 01-09.oktobra.